> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Řidiči pozor !!!

vloženo: 12.08.2019           komentářů: 0

Již dnes 12. srpna začíná oprava Těšínské ulice.Ředitelství silnic a dálnic Ostrava bude realizovat plošnou opravu vozovky silnice č. I/11, ul. Těšínská v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu a ulicí Na Nábřeží po okružní křižovatku s ulicemi Padlých hrdinů a Na Záguří (okružka na „Bludovickém kopci“). Oprava se netýká okružní křižovatky na „Bludovickém kopci“. Oprava bude rozdělena na dvě hlavní etapy.

1. etapa od 12. 8. 2019 do 20. 9. 2019

Úsek od křižovatky ulic 17. listopadu, Na Nábřeží po křižovatku ulic Frýdecká, Okrajová.

Bude provedena hloubková sanace vozovky včetně podkladních vrstev. Práce budou probíhat vždy po polovinách komunikace, kdy bude vždy zachován na jedné polovině obousměrný provoz. Vjezd a výjezd na autobusové nádraží a k nákupní zóně bude pomocí přesypů provizorně zachován. V době od 12. 8. 2019 do 1. 9. 2019 nebude umožněn vjezd a výjezd na ul. Karolíny Světlé, která bude v tomto období s obousměrným provozem. Obslužnost bude zajištěna ze směru od ulice Myslbekova. Taktéž bude provizorně zachována průjezdná autobusová zastávka v přímém směru na Český Těšín a opačně.

2. etapa od 14. 8. 2019 do 1. 9. 2019 souběžně s prováděnou 1. etapou

Úsek od křižovatky ulic Frýdecká, Okrajová včetně, po okružní křižovatku na „Bludovickém kopci“.

Bude provedeno frézování obrusné vrstvy vozovky za omezeného provozu. Tato etapa bude rozdělena na úsek od křižovatky ulic Frýdecká, Okrajová po křižovatku s ul. U Stružníku včetně a od křižovatky s ul. U Stružníku po okružní křižovatku na „Bludovickém kopci“. Pokládka asfaltové vrstvy bude prováděna za úplné uzávěry úseku ul. Těšínské od křižovatky Frýdecká, Okrajová včetně, po křižovatku s ulicí U Stružníku, včetně o víkendu 24. a 25. 8. 2019. Současně s touto úplnou uzávěrou budou uzavřeny místní komunikace ulice Frýdecká, Okrajová, U Stružníku, Zámečnická, Jurije Gagarina, Rodinná s výjimkou dopravní obsluhy.

Další pokládka asfaltové vrstvy bude prováděna za úplné uzávěry úseku ul. Těšínské od křižovatky s ul. U Stružníku po okružní křižovatku na „Bludovickém kopci" o víkendu 31. 8. a 1. 9. 2019. Současně s touto úplnou uzávěrou budou uzavřeny místní komunikace ulice Údolní, Borová, Na Grůni, Strmá, Hraniční, U Jednoty s výjimkou dopravní obsluhy. Průjezd autobusů a záchranného systému bude zajištěn a řízen světelným zařízením.

Po celou dobu opravy, to je od 12. 8. do 20. 9. 2019 budou vypnuty semafory na světelně řízené křižovatce ulic Těšínská, Na Nábřeží, Národní třída, 17. listopadu, na křižovatce ulic Těšínská, Okrajová, Frýdecká a uzavřen světelně řízený přechod na ulici Těšínská u autobusového nádraží.

Světelně řízená křižovatka ulic Těšínská, U Stadionu, (k nákupní zóně) bude vypnuta od 12. 8. do 2. 9. 2019.

Po celou dobu provádění prací bude umožněn průjezd ulicí Přátelství.

Řidiči by měli dbát zvýšené pozornosti a respektovat dopravní značení a pokyny pracovníků zhotovitele.

Investorem opravy je Ředitelství silnic a dálnic Ostrava, zhotovitelem Skanska a. s., divize Morava, povolení vydává Krajský úřad MS kraje.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.