> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

David Pastrňák - AZ stále sleduju

vloženo: 02.08.2019           komentářů: 0

David Pastrňák - AZ stále sleduju, v áčku hraje hodně kluků, se kterýma jsem vyrůstal


Nejlepší český hokejista současnosti, trojnásobný vítěz Zlaté hokejky David Pastrňák má v létě nabitý program, přesto si našel čas na tenisový turnaj RESIDOMO AZ OPEN, který se konal v sobotu. Do dějiště turnaje přiletěl z Prahy vrtulníkem, aby neztrácel čas cestováním. David ochotně souhlasil s krátkým rozhovorem pro naše stránky.

Davide, máš čas sledovat AZ? Loni jsme slavili 90 let založení klubu, četl jsi nějaké články?

Jo, jo, všechno to sleduju. Díval jsem se na zápasy play-off, byla to dobrá sezóna. V Americe na to mám čas, ten časový rozdíl vychází dobře. Je to vždycky po obýdku, kouknu na nějaké zápasy před spaním. Kluky samozřejmě sleduju.

Takže se díváš na zápasy živě?

V sezóně ne, ale na play-off jsem se díval. Teď ta možnost je přes Hokejku. V A-týmu je spousta kluků, se kterýma jsem vyrůstal a hrával. Jsem rád, že je můžu takhle na dálku sledovat.

Poprvé jsem si Tě všimnul v sezóně 2010/11, kdy jste s Kubou Kotalou hráli za mladší a později i starší dorost. Společně jste rozhodli většinu zápasů. Jste pořád kamarádi?

Samozřejmě, takové kamarádství vás neomrzí. My jsme spolu hráli od malička, objížděli jsme různé turnaje a parádně jsme si rozuměli.

V následující sezóně jsi šel do Třince, ale potom si Tě Havířov zase stáhl zpátky, abys pomohl udržet extraligu staršího dorostu. Nastupoval jsi pak za mladší i starší dorost, juniorku a A-tým, protože jsi potřeboval nasbírat dostatečný počet startů za AZ. Jak na to vzpomínáš?

Do Třince jsem šel proto, abych si zkusil bydlení sám, protože jsem věděl, že další sezónu půjdu do Švédska. Pomohlo mi to i hokejově, byli jsme s Třincem první a hráli dobrý hokej. Pak mě Havířov potřeboval zpátky. Jsem rád, že jsem mohl pomoct a že jsme to udrželi.

To Ti bylo patnáct a hrál jsi i za A-tým. Jaké to bylo, nastoupit v tak mladém věku za muže?

Nejvíc si pamatuju první zápas proti Berounu. Měli v týmu hráče z extraligové Slavie, protože hráli o udržení a nebylo to jednoduché. Ale moc jsem si to užil.

Pak jsi šel do Švédska, jak jsi říkal. Bylo to proto, aby ses připravil na přesun do NHL? Byla NHL Tvůj hlavní cíl?

Ne, v takovém věku ještě nejde přemýšlet nad NHL. Potřeboval jsem se hokejově zlepšit a strašně mi to pomohlo. Určitě bych to udělal znova. Neskutečně jsem se tam posunul a úplně se mi změnila pracovitost.

Na to jsem se chtěl zeptat. Vždycky říkáš, že se chceš zlepšit a makat na sobě. A opravdu se Ti to daří, sezónu od sezóny jsi lepší. Máš na to nějaký návod.

Je to můj cíl. Pořád jsem ve věku, kdy se vaše tělo zlepšuje a můžete pořádně trénovat. Takže bych samozřejmě chtěl být každou sezónu lepší. Na druhou stranu mi pomáhají i zkušenosti. Doufejme, že to tak půjde dál i nadále.

Teď jsme na tenisovém turnaji. Zlepšuješ se i v tenisu?

Snažím se. Tenis hraju každé léto každý den, kromě víkendů, kdy netrénuju.

Přišel jsi sem s cílem turnaj vyhrát?

(Směje se). Jo. Vždycky, když hraju, tak se snažím vyhrát. Doufám, že se to podaří.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí a zdraví do další sezóny.

autor: AZ Residomo Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.