> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

S letní přípravou jsem spokojený

vloženo: 10.07.2019           komentářů: 0

S letní přípravou jsem moc spokojený, hlásí Radek Pořízek

Útočník Radek Pořízek se ve 22 letech pomalu stává v mladém kádru AZetu z mladíčka hráčem střední generace. Jak chce navázat na loňskou úspěšnou sezonu v té letošní, ale také jak hodnotí letní přípravu prozrazuje v následujícím rozhovoru.

Radku, jaký byl tvůj začátek jara? Jak jsi strávil čas, mezi posledním mistrovským utkáním a začátkem letní přípravy?

Tak nejdříve jsem se léčil ze zranění, které jsem utrpěl v posledním zápase play-off proti Českým Budějovicím. Poté jsem chvilku ležel a pak jsem se začal sám připravovat, aby to pro mě nebyl velký skok do letní přípravy. Ten je vždy těžký po tom měsíci, kdy je volno. Člověk se po té pauze dostává do tempa hodně dlouho, tak jsem se začal připravovat individuálně, aby mě nasazené tempo v průběhu letní přípravy nezaskočilo.

Jaký byl první trénink v letní přípravě a jak jsi ho vnímal ze svého pohledu?

První trénink byl takový seznamovací, protože jsme se s klukama viděli po dlouhé době. Na začátku jsme měli hned vstupní testy, abychom mohli zhodnotit na konci, jak jsme se zlepšili. Byly to dva náročné dny, ale dalo se to zvládnout.

Jak se cítíš v letní přípravě? Pozoruješ na sobě nějaké změny?

Určitě jsem zesílil. Byl jsem v dobré skupině s Honzou Marunou, Kubou Mataiem a Jardou Mrowiecem. Byla to silová příprava, ale taky jsme více běhali než minulý rok a bylo to takové víc komplexní. Náš kondiční trenér (Pavel Horyl pozn red.) to dobře vymyslel a já jsem s letní přípravou moc spokojený.Co vás ještě čeká v rámci letošní letní přípravy?

Tak letošní letní příprava je pomalu u konce, zítra už nás čeká jenom fotbal v rámci posledního tréninku, v pondělí máme poslední fyzické testy a pak nás už čeká zasloužené volno.

Kádr AZetu prošel určitou obměnou, ale základ loňské party zůstal. Jak do něj zapadli noví spoluhráči?

Chvilku to trvalo, než si mladí kluci zvykli, ale myslím si že zapadli dobře a doufám že bude dobrá parta jako minulý rok, nebo lepší :-).

Jak budeš trávit blížící se letní dovolenou?

Určitě budu nejdříve odpočívat. Po náročné letní přípravě si chci odpočinout, ať i hlava vypne. Chci fyzicky nabrat nové síly, pak si chci projet nějaké hrady v Česku. A pak bych se chtěl zase kondičně připravovat, aby to pro mě nebyl zase velký skok při nástupu na led.

Máš rád odpočinek doma, nebo raději preferuješ pobyt v zahraničí?

S přítelkyní jezdíme tady po Česku, je to tu krásné. Ale pokud by se naskytla nějaká příležitost, tak bych se klidně i do zahraničí jel někam podívat.

Těšíš se už na led?

Tak jako každý hráč se těším na první led, protože to odloučení od ledu už je moc dlouhé.

Co očekáváš od nové sezóny?

Doufám, že se hlavně nezraním. Hlavně bych si přál, aby se nám dařilo z týmového hlediska a aby se dařilo i mě.

Jaké jsou tvé osobní cíle do dalšího ročníku?

Osobní cíle nemám, ale rozhodně bych chtěl skvělou partu a zase bojovat o play-off. A poté ve vyřazovacích soubojích postoupit přes první kolo.

Děkuji za rozhovor a přeji tobě i týmu, ať to vyjde.

autor: AZ Havířov/JAN KUDĚLKA

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.