> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Svátek čaje | Święto Herbaty 2019

vloženo: 29.06.2019           komentářů: 0

Svátek čaje se blíží! ????
Pro ty z vás, kdo neví, co Svátek čaje je?

Je to jedinečný čajový festival s jedenáctiletou tradicí šířící čajovou kulturu, komunitní atmosféru, seberozvoj, dobrovolnictví. Stíráme hranice mezi Čechy, Poláky, Slováky a dalšími zeměmi a kulturami. Hlavní roli hraje čaj ve všech formách a podobách. Milujeme čaj a svou láskou k čaji, jeho tradici a kulturu chceme přenést i na vás. Co by byla miska čaje bez dobré hudby? Nebo máte raději aktivní odpočinek? Přijďte a vyberte si z nabídky workshopů či přednášek.

Myšlenkou festivalu je Zero waste - chceme snížit odpad vyprodukovaný na festivalu a nejen na něm, ale bez vás to nepůjde. Nepotřebujeme pár ZERO WASTE lidí, kteří to dělají dokonale, ale miliony lidí, kteří to aspoň zkusí! Proto prosíme přineste si své nádobí. Při koupi vstupenky obdržíte krásnou ručně vyráběnou misku z lásky k řemeslu a čaji od těch nejlepších keramiků Jirky Duchka a Andrzeje Bero.

Čajové misky budou v ceně vstupného, krásná umělecká díla. Cena vstupného 350 Kč / celý dvoudenní festival.

Dejte události Váš zájem a sledujte naši stránku, aby Vám neuniklo nic, co připravujeme. ????

TĚŠÍ SE NA VÁS :)

Zbliża się Święto herbaty! ????
Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, czym jest, śpieszymy wyjaśnić. To wyjątkowy festiwal herbaty z jedenastoletnią tradycją rozpowszechniania kultury herbacianej, wspólnotowej atmosfery, samorozwoju i wolontariatu. Zacieramy granicę między Czechami, Polakami, Słowakami oraz ludźmi innych krajów i kultur. Główną rolę jak sama nazwa wskazuje odgrywa herbata we wszystkich formach i na wszystkie sposoby. Uwielbiamy herbatę, jej tradycję i kulturę, dlatego chcemy zarazić tą miłością również Was. A czym byłaby czarka herbaty bez dobrej muzyki? A może wolicie aktywną formę wypoczynku? Przyjdźcie i wybierzcie dla coś dla siebie z warsztatów, wykładów, degustacji spotkań czy koncertów.

Myślą przewodnią festiwalu jest Zero Waste – chcemy ograniczyć ilość produkowanych odpadów, ale bez Waszego zaangażowania nie damy rady! Nie chodzi o to, by kilku ludzi wykonywało ZERO WASTE doskonale, ale o to, by miliony ludzi chociaż spróbowały! Co możecie zrobić Wy? Prosimy Was o przyniesienie swoich naczyń. Przy zakupie biletu dostaniecie piękną, ręcznie robioną czarkę wykonaną z miłości do rękodzieła i herbaty, stworzoną przez najlepszych ceramików, Jirki Duchka i Andrzeja Bero.

Czarki herbaciane będą w cenie biletów - prawdziwe dzieła sztuki. Cena biletu to 58 zł / cały dwudniowy festiwal.

Zainteresujcie się wydarzeniem i obserwujcie naszą stronę, aby być na czasie z wszystkim co dla Ciebie przygotowujemy. ????

CZEKAMY NA WAS! :)

autor: Święto Herbaty / Svátek čaje

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.