> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Polévka je grunt opět po roce

vloženo: 27.06.2019           komentářů: 0

Polévka je grunt opět po roce i s účastí AZeťáků

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 27. 6. 2019 se od 14:00 v havířovském Domě pro matky s dětmi Armády spásy na ulici Dvořákova, uskuteční další ročník charitativní akce Polévka je grunt. AZ na akci bude, stejně jako v loňském roce, zastupovat osvědčená dvojice kuchařů Jan Maruna-Jakub Matai. Co si, po loňské úspěšné francouzské cibulačce, připraví letos? (Pozn.: fotografie jsou z loňského vaření polévky).

„Budeme dělat fazolačku,“ hlásí Jakub Matai a dodává. „Recept nasel Mařka. Není nějak speciální, hlavně aby všem chutnala :-).“ A co rozhodlo, že se za AZ zúčastní akce opět stejná dvojice jako loni? Tak rozhodlo asi to, že jsme nejlepší kuchaři v týmu, tam nebylo co řešit. Těším se, že si zase s Honzou zavaříme. Věříme ze polévka bude všem chutnat a bude mít stejný úspěch jako naše cibulačka z loňska,“ přeje si 26letý obránce.



A proč právě polévka? „Polévka je jedním ze symbolů Armády spásy. Běžně ji vaříme pro potřebné. A tak nás napadlo, že by ji tentokrát mohly uvařit pozvané týmy a pohostit svou polévkou návštěvníky akce. Velmi si ceníme účasti pozvaných hostů na této akci,“ říká za organizátory z Armády spásy Bc. Alica Neupauerová.

Kromě hráčů AZetu jsou dalšími vařícími týmy Vedení města Havířov, Sociální odbor města Havířova, Portavita, Adra, Vysoká škola sociálně správní, Residomo a Armáda spásy.

A na co se mohou návštěvníci akce, kromě ochutnávky polévek těšit? Připraveno je vystoupení dětí z klubu Bumerang, vystoupení dětí z Asterixu, kapela PartyjaM, kavárna, fotokoutek, grilování, kofola a řada aktivit pro děti (vyrábění, malování na tvář, balónky).

Rodinné odpoledne v prostorách Domu pro matky s dětmi Havířov začíná ve 14:00, program potrvá až do 20. hodiny. Jste srdečně zváni.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře







  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.