> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Městská policie prováděla

vloženo: 24.06.2019           komentářů: 0

Městská policie prováděla dechové zkoušky u mladistvých. Ke kontrole se přidal i primátor města

Městská policie Havířov v pátek 14. června spustila noční kontrolu provozoven, která měla za cíl prověřit, zda se v podnicích nenacházejí osoby mladší osmnácti let, které by požily alkohol. Akce odstartovala v pátek ve 22:00 a trvala do soboty do 1:30. Během těchto několika hodin hlídka zkontrolovala více než desítku míst.

Spolu se strážníky se celé akce účastnili nejen pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), ale také primátor města Josef Bělica. Pro toho byla společná hlídka letos už druhou v pořadí, kterou se strážníky absolvoval.

"Jsem rád, že jsem se opět mohl vydat s našimi strážníky do ulic a vidět, jak městská policie pracuje. Moje první společná hlídka, které jsem se účastnil, na mě udělala dojem. V březnu jsem s policisty prošel několik lokalit, na které si občané našeho města stěžovali. Tentokrát jsme prošli několik podniků v Havířově. Mezi nimi nechyběl ani hudební klub Stolárna nebo kino Centrum na náměstí Republiky," uvedl primátor.

Strážníci celkem provedli 13 orientačních dechových zkoušek. Z toho 10 v restauračním zařízení Bivoj v Jarošově ulici. Všechny dechové zkoušky nezletilých osob v tomto zařízení vyšly negativně. Hlídka zkontrolovala i dvě osoby v podniku Miňas v ulici Kapitána Jasioka. I zde zkoušky potvrdily, že nezletilci nepožili alkoholické nápoje. Tým 18 strážníků se nezaměřil jen na restaurace a kluby, ale také na otevřený veřejný prostor, kde by mladiství mohli popíjet. Při prověřování vnitrobloku Hlavní třídy 67 naměřili muži zákona u sedmnáctileté dívky 1,21 promile alkoholu v dechu. Podnapilé děvče bylo pracovnicemi OSPOD předáno zákonnému zástupci. A přestupek byl oznámen správnímu orgánu k dořešení.

"Dnešní hlídka, kterou jsem absolvoval, byla náročná a já si velice vážím práce, kterou strážníci vykonávají. Do budoucna počítám s tím, že se opět vydám s našimi strážníky do ulic, kde je budu moci sledovat při práci," doplnil primátor.


autor: MP Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.