> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Báňské spěšné vlaky po OKR

vloženo: 04.04.2019           komentářů: 0


Dámy a pánové, zveme Vás na projížďku po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského černouhelného revíru:

Báňské spěšné vlaky se vydají v sobotu 13. dubna 2019 na komentované okružní jízdy po někdejší Báňské dráze- dnešní vlečkové síti společnosti AWT, jenž je členem skupiny PKP Cargo.
Vlaky budou vyjíždět z nádraží Ostrava střed v 10 a ve 14 hodin.

K vidění bude dopravní terminál na Hranečníku z nezvyklé perspektivy, projedeme kolem dolů, které zakládaly a vlastnily rody Larisch-Mönnichů, Wilczků, či Severní dráha Ferdinandova.
Zastavíme u dolu Michal a Vodní jámy Žofie, kde si budete moci na fotozastávkách vystoupit a pořídit si unikátní snímky osobního vlaku pod majestátem těžních věží a dozvíte se třeba to, proč se od 70 let minulého století nedá dostat z Orlové do Rychvaldu osobním vlakem, byť to v minulosti byly významné rychlíkové stanice...

Ve vlaku bude k dispozici občerstvení zahrnující kupříkladu teplé nebo hřejivé rozlévané nápoje a po celou dobu jízdy se o Vaši pohodu a dobrou náladu bude starat náš usměvavý vlakový doprovod.
Chybět samozřejmě nebude ani erudovaný průvodce, který bude po celou dobu jízdy popisovat vše zajímavé, co budete moci za okny vlaku spatřit.

Online předprodej jízdenek a bližší informace k akci jsou k dispozici na našich webových stránkách:
slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti/banske-spesne-vlaky-vi/

Těšíme se na Vás,
team SŽS :)

autor: Slezský železniční spolek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.