> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Mě Náchod nevadí“

vloženo: 20.03.2019           komentářů: 0

Jak řekl farář v seriálu Most: „Mě Hněvan nevadí.“ Takhle by muži popsali výlet do Náchoda. Ačkoliv byla cesta dlouhá a nebylo kam moc jít, tak jsme si celý víkend užili náramně. O víkendu se hrálo dvojkolo play-down a muži mohli ukončit tuto sérii. Vedli 2:0 v této sérii, ale všechno je to o štěstí, kdo si hodí mincí. Je to totiž „playoff“. Všechno je možné, ale máme v týmu zkušené borce, kteří odehráli se Slovanem několik sezón, od postupů z divize apod. a další zkušené borce, kteří hrají/ hráli superligu.

Od soupeře jsme čekali cokoliv, ale zatím nás s ničím nepřekvapil. Náchod hraje pořád na jednu strunu. Zatažená obrana, hra jen na breaky. Bohužel jsme soupeři nabídli několik zbytečných osobních chyb a soupeř je využil.

Oba zápasy bych hodnotil stejně. V první zápase jsme chybovali neskutečně, někdy až fatálně a soupeř si jen vyťukal obránce a dávali gól jen do prázdné branky. Nasazení bylo dobré, muži se semkli a šli za jedním cílem, jen ten cíl netrefovali a k vítězství jsme se moc neblížili. Bohužel jsme byli gólově impotentní a gól jsme vstřelili až ve 3. třetině. Sahali jsme po vyrovnání jenom, že jsme připravili soupeři gól jako na podnose, naši chybnou rozehrávkou a prohrávali jsme 2:4. Do konce zápasu jsme si vypracovali hodně šancí, ale nedokázali jsme dotáhnout gólově manko.

Druhý zápas tentokrát úplně jiný zápas z pohledu nás a to kvůli toho, že nám odjel trenér a jeden hráč základu. Trenér chtěl podávat pokyny po telefonu, chtěl se dívat přes video přenos, ale Náchod video nepouští od té doby co jsme s nimi hráli v základní části u nich doma. Bohužel ať už z technických nebo taktických důvodů.

Taktika stejná jen s menší změnou a to nedělat tolik chyb. Celou sérii máme ve svých rukou, porazit se můžeme sami a další zápas Náchodu jsme nechtěli darovat. Byli jsme opět více na míčků, více útočili, dobře bránili a na konci zápasu jsme se mohli radovat my. I přes to že 2. gól padl po akci, ve které se hráč mohl ocitnout ve hře na zemi a následně skórovat. Možná nás hráč hrál na zemi nebo ne, spíše se zvedal po faulu Náchoda a skóroval. Soupeř celý zápas blokoval naše střely způsobem, že pokládali obě kolena na zem a takhle bránili.

To nic nemění na tom, že jsme dali 3. gól, respektive vlastní gól, který vyplynul z naší hry a z našeho tlaku. Soupeř potom šel do 6 a gól už nedokázal vstřelit.

Ještě komentář Martina Zapletálka ohledně víkendu: Sobotní zápas v Náchodě vypadal úplně stejně jako všechna předešlá utkání. Tlačili jsme se do zakončení, dobývali obranu Náchoda a snažili se nedělat chyby směrem dozadu. Bohužel pár hrubých jsme udělali a Náchod je dokázal potrestat. I přesto že jsme směrem dopředu odehráli asi nejlepší zápas v sérii, dlouho jsme se nemohli prosadit. Ať už nepřesnou střelbou, dobrými bloky soupeře nebo zákroky brankáře. I přesto všechno jsme během krátké části ve třetí třetině dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Možná, že jsme pak hráli až moc zbrkle a po dalších chybách inkasovali a zápas ztratili.

V neděli jsme byli oslabeni hlavně o trenéra a trošku jsem se bál, jak se k tomu postavíme. Možná v nejvypjatějším zápase s Náchodem se kluci soustředili hlavně na hru a obešli jsme se bez zbytečných faulů a emocí. Dozadu jsme hráli mnohem lépe, se štěstím ubránili všechny přesilovky. Bohužel v útoku jsme se opět trápili a dost šancí zahodili. Ke konci zápasu se ale štěstí přiklonilo na naši stranu a s vypětím všech sil jsme už výsledek udrželi a urvali důležité vítězství.

Z Náchoda si vezeme jednu výhru a můžeme rozhodnout o děním jen my a to dneska od 18:00. Doufám že se přijdete podívat a podpořit naše může.

autor: Jakub Mrózek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.