> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Série AZetu s Motorem nabídne

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

Série AZetu s Motorem nabídne dnes v neděli další pokračování. Bude to hokejový svátek, říká Patrik Rimmel
Páteční duel číslo pět, čtvrtfinálové série play-off mezi Havířovem a Č. Budějovicemi, sice nabídl favoritovi z jihu Čech první mečbol, ale protože utkání zvládli lépe naši hokejisté, vrací se za stavu 3:2 pro Motor série zpět do Slezska. Zápas číslo šest začne v neděli 10. března 2019 v havířovské Gascontrol Aréně v netradičních 16:00. Dočkají se naši borci odměny v podobě zaplněné haly?

Stav čtvrtfinálové série: Havířov- Motor ČB 2:3

1.ČF Pátek 1.3.2019: Motor ČB - Havířov 5:2

2.ČF Sobota 2.3.2019: Motor ČB - Havířov 0:3

3.ČF Úterý 5.3.2019: Havířov - Motor ČB 1:2

4.ČF Středa 6.3.2019: Havířov - Motor ČB 3:4

5.ČF Pátek 8.3.2019: Motor ČB - Havířov 2:3
Zápas č. 5: ČEZ Motor České Budějovice - AZ Residomo Havířov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Páteční duel začali havířovští jednoznačně skvěle. Už ve 4. minutě si vybruslil z rohu před soupeřovu branku Jakub Kotala a šikovně bekhendem poslal puk nad Kváču. Za další tři minuty ztečoval v přesilovce Tomáš Gřeš Bořutovu střelu od modré a AZ vedl 2:0. Domácí se z tohoto šoku vzpamatovávali jen pomalu. Až na začátku druhé dvacetiminutovky se, rovněž v přesilovce, zasloužil o jejich snížení Cody Bradley. Jenže před polovinou utkání našel Maruna od levého mantinelu před brankou najetého Lukáše Bednáře a ten poslal puk potřetí nekompromisně pod víko budějovické branky. Motor ve třetí třetině stihl už jen snížit po rychlém kontru opět Bradleyem, ale závěr už AZ, i díky přiměřené porci štěstí, zvládl.

Branky a nahrávky: 24. Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Doležal, Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman, Rehuš), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna, Haas). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 6.338. Střely na branku: 29:24 (10:9, 11:10, 8:5). Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 32:21.

Oba trenéři hodnotili utkání velmi stručně

Václav Prospal (České Budějovice): V jakékoliv lize, v jakémkoliv play-off, jakmile budeš mít v týmu pasažéry a nebudeš připravený hrát od první minuty, neuspěješ. Stejně jako dneska. Nám hrála jedna lajna. Víc k tomu nemám co říct.

Jiří Režnar (Havířov): Jsme rádi, že se nám povedlo zápas urvat. Nechali jsme se vyloupit doma, aspoň jedno utkání jsme si tam zasloužili vyhrát. Naši hráči se ale nepodělali, tentokrát loupili oni a díky tomu vracíme sérii do Havířova.
Sestavy týmů v posledním utkání

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Pýcha, Plášil, Kutlák, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Babka, Čermák, Gilbert – M. Novák, R. Přikryl, Endál – Beránek, Doktor, Heřman.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.
Čtvrtfinálové statistiky

Brankáři a jejich úspěšnost:
AZ HAVÍŘOV: Ondřej Bláha - 5z, 2,23 br/z, 91,91% úsp.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Jan Strmeň - 2z, 2,50 br/z, 88,89% úsp.; Petr Kváča 3z, 2,01 br/z, 92,94% úsp.

Nejproduktivnější hráči obou celků:
AZ HAVÍŘOV: Filip Seman (0+5), Jakub Kotala (4+0), Antonín Bořuta (0+4) a Branislav Rehuš (0+4)
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Zdeněk Doležal (3+4), Václav Karabáček (2+5) a Cody Bradley (2+5)

Nejtrestanější hráči obou celků:
AZ HAVÍŘOV: Lukáš Bednář (18 TM)
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: Martin Heřman (16 TM)

Z AZeťáckého tábora

Aktuální info přináší manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel. „Přijeli jsme kolem druhé hodiny ráno a teď (v sobotu dopoledne) již kluci opět trénují a chystají se na zítřejší utkání. Začínáme už v 16 h (!!!), což je dobrý čas i pro rodiny s dětmi. Hráči podporu potřebují a věří, že bude opravdu velká. Všichni jsou v pořádku, připraveni a zdravě sebevědomí. Těší se na zítřejší havířovský hokejový svátek.“

autor: Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.