> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Opravy a údržba domovního fondu

vloženo: 07.02.2019           komentářů: 0

Opravy a údržba domovního fondu města Havířova stály vloni 140 miliónů korun

Městská realitní agentura (MRA) spravující bytový fond města Havířova vydala v roce 2018 přes 140 miliónů korun na opravy a údržbu domovního fondu. Jedná se o předepsané a udržovací práce a běžné a neplánované opravy financované z účtu hospodářské činnosti.

"Za předepsané a udržovací práce to bylo 13,3 miliónů korun, běžné a neplánované opravy domovního fondu přišly na více než 89 miliónů korun. Za plánované opravy se vydalo více než 10 miliónů a údržbu včetně služeb asi 27 miliónů korun," specifikoval jednatel MRA Róbert Masarovič.

Například za revize elektroinstalací a plynoinstalací, servis domácích telefonů a elektrických zámků, opravy hromosvodů, revize a údržbu požární techniky, revize a opravy výtahů to bylo více než 7 miliónů korun. Výměna vodoměrů, opravy vodoinstalací, revize a opravy komínů stály 5 miliónů korun. "Další výčet položek za téměř 20 miliónů korun je obsáhlý. Souhrnně se dá říci, že se kromě řešení havárií a poruch investuje průběžně do oprav střech, balkónů, přístupových a okapových chodníků, kanalizace a odpadů, či odstranění grafiti. Mění se zařizovací předměty v bytech¬ jako například sporáky a kuchyňské linky, dveře - a provádí celá řada prací - topenářských, podlahářských, stolařských, malířských, natěračských, zednických, zámečnických - nebo odstraňování plísní. Jen za opravy uvolněných bytů jsme zaplatili 70 miliónů korun," vyjmenoval jednatel MRA Jiří Lankočí.

Na opravách se podílí v některých případech i nájemníci. Například u nákladné opravy výtahu na Dlouhé ulici č. 17 to bylo 1560 korun na jednoho nájemníka. Tyto položky se pak projeví v ročním vyúčtování služeb.

Pro kompletní vysvětlení je třeba zmínit, že sanace a velké opravy například izolací proti vlhkosti jsou financovány z jiného zdroje. Připomeňme, že za tyto akce vydala vloni MRA z fondu nájemního bydlení přes 113 miliónů korun (více zde). "Městská realitní agentura spravující 7 667 bytů v majetku města Havířova zaplatila celkem za sanace a zmíněný přehled oprav a údržbu domovního fondu v roce 2018 přes 250 miliónů korun," uzavřel vedoucí investičně-provozního odboru MRA Marek Klimša.

autor: Simona Součková, mluvčí MRA

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.