> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Klienti havířovského Santé

vloženo: 04.01.2019           komentářů: 0

Klienti havířovského Santé mají k dispozici nové vozidlo pro přepravu imobilních osob

Až tři imobilní klienti na vozíku a dalších pět osob budou moci společně cestovat zcela novým vozem značky Ford Transit, který za přispění Nadačního fondu TEPLO NA DLANI pořídilo město Havířov pro klienty centra ambulantních služeb Santé. Nový automobil předali pracovníkům a klientům centra zástupci vedení města a nadačního fondu ve čtvrtek 3. ledna 2019.

Vozidla, která doposud zajišťovala převoz klientů tří denních stacionářů a chráněného bydlení, např. do denního stacionáře a zpět do místa bydliště, nevyhovovala potřebám imobilních klientů centra. Vůz, který k tomuto účelu pracovníci Santé nejčastěji využívali, navíc centrum pronajalo v rámci dotačního projektu, s jehož ukončením skončil také pronájem tohoto vozu.

"Doposud byli imobilní klienti složitě přesazováni z vozíku na sedadlo automobilu a zpět, což jim působí značnou nepohodu. Tento způsob zajištění přepravy není vhodný ani pro osoby se sníženou schopností pohybu ani pro pracovníky poskytující péči. Díky novému vozu bude zejména imobilním klientům zajištěn důstojný komfort cestování," uvedla náměstkyně primátora pro sociální oblast Stanislava Gorecká, která před uvolněním do funkce náměstkyně centrum ambulantních služeb vedla.

Speciálně upravená dodávka za téměř jeden milion korun má elektrohydraulickou zvedací plošinu a další bezpečnostní prvky potřebné pro přepravu imobilních klientů. Vozidlo standardně umožňuje přepravu až devíti osob včetně řidiče. V případě přepravy osob na vozíku lze část sedadel demontovat a vytvořit tak prostor pro přepravu až tří osob na vozíku.

Na koupi vozu přispělo město Havířov částkou 850 tisíc korun. "Když jsme nastínili situaci s přepravou klientů Santé předešlému vedení radnice, tak tehdejší vedení města rozhodlo, že finanční prostředky, které byly původně určeny na zakoupení referentského vozidla pro náměstky, raději převede pod investiční příspěvek organizaci Santé," sdělila náměstkyně Gorecká.

Zbylých 150 tisíc korun dofinancoval nadační fond městské akciové společnosti Havířovská teplárenská společnost. "I lidé s hendikepem tráví rádi čas venku mimo svůj domov nebo zařízení, kam dochází. Proto jsme rádi, že jsme finančně dopomohli koupi tohoto vozu, který jim umožní také například jezdit na výlety či různé soutěže, kterých se klienti zařízení účastní," řekl předseda správní rady Nadačního fondu TEPLO NA DLANI Radim Hanzel.

Fotoreportáž pořídil Petr Sznapka

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.