> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z rekonstrukce obytného domu

vloženo: 04.12.2018           komentářů: 0

Z rekonstrukce obytného domu se už těší nájemníci, proměna je razantní

Generální oprava sedmipatrového domu na ulici Josefa Hory č.7 v lokalitě Havířov – Město je u konce. Proměna obytného domu je díky kompletní rekonstrukci razantní. Za čtyři měsíce se podařilo realizovat práce za více než 10,7 miliónů korun bez zbytečných průtahů a komplikací. Dům se po výměně oken a zateplení stává energeticky méně náročný.

Jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič je spokojen, protože firma odvedla velmi kvalitní práci: „Neměli jsme zásadní připomínky a pochvalu zaslouží i přístup řemeslníků k nájemníkům. Vše proběhlo hladce. Opravdu byla radost s nimi spolupracovat.“

Kompletní rekonstrukce obytného domu spočívala v provedení výměny skladeb střešního pláště, výměny oken (původní dřevěná za plastová), vstupních dveří do domu, dveří a vrat do nebytového prostoru, provedení zateplení fasády, rekonstrukce balkónů, generální opravy elektroinstalace ve společných prostorách domu a výměny ležatých rozvodů ÚT. Součástí opravy byla hydroizolace spodní stavby včetně odvodnění sjezdu u nebytového prostoru a drenáže spodní stavby a následné výměny zpevněných ploch - přístupových chodníků a sjezdu u domu. „Výměna výtahu byla řešena tak, aby početná většina seniorů v domě nemusela překonat ani jeden schod. Výtahová mechanika je tichá, výtah je prostorný a dobře osvětlený. Drobné dodělávky budou ukončeny na počátku měsíce, terénní úpravy a výsev trávy na jaře příštího roku,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.

Naděžda Kuricová je obyvatelkou tohoto domu už 30 let. Přiznává, že o jednotlivé opravy usilovali několik let. Například je trápila netěsnící dřevěná okna, střechou už zatékalo. „Jsem moc spokojená, protože všechny práce postupovaly průběžně bez problémů. Řemeslníci byli šikovní, vstřícní a pořádní. Hrubou špínu po sobě uklízeli a stavební odpad odnášeli z domu ven v pytlech.“ Zhruba šest týdnů trvala výměna výtahu. Taťána Theodoru chodila pěšky do sedmého patra. „Nevadilo nám to, už jsme trénovali dopředu. Opravdu jsem nadšená, ani při výměně oken nebyl v bytě velký nepořádek. Dokonce nám pak umyli zevnitř okna a malíři vymalovali. Nemusela jsem se o nic starat,“ konstatuje paní Theodoru, která zde bydlí několik desetiletí. Obě nájemnice už nyní pociťují větší teplo: „Stačí mít zapnuté topení v obývacím pokoji, na chodbě i v kuchyni mám příjemně. Určitě ušetříme,“ shodují se.

autor: Mgr. Simona Součková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.