> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

III. Charitativní týden AZetu

vloženo: 25.11.2018           komentářů: 0

III. Charitativní týden Chance ligy je tady.AZ je i letos součástí unikátní akce Charitativní týden Chance ligy. Akce probíhá v týdnu od 24. 11. do 1. 12. 2018 a je rozdělena do dvou částí – aukce, jejíž výtěžek poputuje na konto projektu Klokánek organizace Fond ohrožených dětí.

A na domácím zápase s Třebíčí 1. prosince pak budeme vybírat dárky pro dětské oddělení havířovské nemocnice.

V loňském roce se pro projekt Klokánek vydělalo přes 50 tisíc korun. I letos se všechny prvoligové týmy dobrovolně této akce účastní.

Sbírka pro nemocné děti

Jedna část akce probíhá formou sbírky na stadionech. AZ Residomo Havířov podpoří dětské oddělení havířovské nemocnice. Pobyt v nemocnici můžete dětským pacientům zpříjemnit různými dárky – společenské, deskové i jiné hry, pastelky, fixy, omalovánky nebo jiné omyvatelné hračky. Z hygienických důvodů nejsou vhodné plyšové hračky. Před vstupy na stadion budou dvě sběrná místa, kde můžete věci nosit.

S dětským oddělením havířovské nemocnice klub spolupracoval už v minulosti. Loni dary předávali hráči A týmu – Jiří Krisl, Marek Sikora a Jan Maruna. „Byla to hezky strávená chvíle s nemocnými dětmi. My bychom byli radši, kdyby tady žádní nemocní nebyli, ale když už jsou, tak jsem rád, že jim ten pobyt tady můžeme alespoň trochu zpříjemnit,“ nechali se slyšet.

Aukce hokejových relikvií a zážitků

Souběžně s aukcí retro dresů, která běží až do 14. 12. se AZ zapojil i do aukce Charitativného týdne Chance ligy a pro své fanoušky nabízí následující:

Hraný dresy Jakuba Kotaly podepsaný všemi hráči.
Balíček fanouškovských věcí s plakátem pro aktuální sezónu podepsaný všemi hráči.
Možnost zúčastnit se vybraného domácího zápasu na střídačce s týmem.
Společná večeře s dvěma hráči A týmu – a tím možnost nechat si zodpovědět jakékoli dotaz a strávit společně čas.

Aukci najdete pod tímto odkazem.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

autor: Martina Kotulová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.