> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Patnáctiletý útočník Gabriel Szturc

vloženo: 11.11.2018           komentářů: 0

Za našimi výsledky je dobrá parta a týmový výkon, hlásí kapitán dorosteneckého týmu AZetu Gabriel Szturc

Patnáctiletý útočník Gabriel Szturc je kapitánem dorosteneckého týmu AZetu, který zažívá skvělou sezonu a sérii zápasů. Od začátku soutěže nenašel ani jednou přemožitele v základní hrací době a ztratil jen 3 body za prohru a výhru v prodloužení a dva body nadstavbách. O tom, ale také o jeho čerstvé reprezentační zkušenosti, a dalších tématech je následující rozhovor.

Gabrieli, jaká je aktuálně nálada v kabině AZeťáckého dorostu?

Nálada je velmi dobrá, když se nám tak daří. Pro odlehčení atmosféry míváme často různé cukrovinky, které přinesou hráči za různé prohřešky. Ale jinak do tréninku jdeme pořád s maximálním nasazením a to se pak projevuje i v zápasech. Zápasy bereme jeden po druhém a zatím nám to vychází.

Co jsou vaše hlavní zbraně, díky kterým jste získali už 49 bodů a jste v čele východní skupiny extraligy?

Poctivá příprava, dobrá parta, týmový výkon a taky myslím, že máme kvalitní mužstvo na všech postech.

Čekali jste před sezonou, že budete až tak úspěšní?

Osobně jsem to nečekal, že budeme mančaft, který bude mít nejvíce bodů ze všech týmů v republice. Ale je to tady, a je to pěkné.

Přehodnotili jste nějak své předsezónní cíle?

Před sezonou jsme měli jako cíl play-off a následně potup na závěrečný turnaj o mistra republiky. Poslední dvě sezony jsme skončili vždy o jeden krok před tím, ve druhém kole play-off. Tak snad to tento rok prolomíme.

Jak jsi spokojen se svými výkony a bodovým příspěvkem pro mančaft?

Jsem se sebou zatím spokojený. Ještě bych se chtěl natrvalo probojovat do reprezentační sestavy.

To musíme také zmínit. Ty ses díky svým výkonům dostal do reprezentace ČR U16. Připomeň, o jakou akci šlo?

První akce, na kterou jsem se dostal, byla ještě před letními prázdninami, kde mi zavolali jako náhradníkovi. Asi jsem se jim tam zalíbil a tak mě vzali na turnaj v Salzburgu, kde jsme hráli proti Salzburgu roč. 2003, Rusku U16 a Slovensku U16. Moc se mi tam líbilo. Podařilo se mi dát i gól v zápase proti Slovensku, takže spokojenost. A další akce byl tréninkový kemp a dvojzápas červení proti bílým v Telči. Tam se mnou byl i spoluhráč z týmu AZetu, obránce Petr Kubíček.

Jaký je, z tvé zkušenosti, rozdíl mezi extraligovými zápasy a reprezentací?

No je tam velký rozdíl. Hlavně třeba v utkání proti Rusku se to ukázalo. To bylo úrovní úplně někde jinde. Slovensko jsme přehrávali, a nakonec i porazili výrazným gólovým rozdílem.

Abychom tě trochu představili fanouškům AZetu. Jaké byly tvé hokejové začátky?

Hokej jsem začal hrát v Českém Těšíně. Můj starší bratr už hrál dříve, a rodiče mě začali také brát na zimák. Bruslit jsem začal ve třech letech, zápasy hrát ve čtyřech. V osmi letech jsem přestoupil do Havířova, za bráchou, který už tady taky hrál a od té doby jsem v AZetu.

A co mimo hokej? Škola, zájmy ve volném čase…

Chodím na osmileté gymnázium v Českém Těšíně, momentálně do kvarty. Ve škole se mi daří, minulý rok jsem měl samé jedničky, z čehož má určitě radost i mamka. No a ve volném čase v létě rád hraji s bráchou tenis, nebo spolu hrajeme na play-stationu. A pak taky hodně spím.

Jak zvládáš hokej a školu plus navíc dojíždění?

Mám štěstí, že mi učitelé vycházejí vstříc a tak mám individuální plán.

S kým z týmu si nejvíce rozumíš?

My si spolu všichni rozumíme.

A po hokejové stránce. S kým se ti nejlépe hraje?

Teď hraju v lajně s Kevinem Horváthem a spolu nám to hodně vychází.

Ty jsi před časem poskytl rozhovor i pro web hokej.cz. Jak snášíš ten zájem?

Byl jsem hrozně nervózní, stejně jako teď. Ale jinak mě to těší, že se o mě a tým někdo zajímá.

Ale zvládl jsi to velice dobře. Děkuji za rozhovor a přeji tobě, i týmu, úspěšné pokračování sezony.

autor: AZ RESIDOMO Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.