Klikněte pro zvětšení...

Další otočený zápas a tři body

vloženo: 18.10.2018           komentářů: 0

Další otočený zápas a tři body pro AZ v Třebíči

Hokejisté AZetu prohrávali na ledě Horácké Slavie už po půlminutě utkání, když se tečí prosadil Michal Vodný. Jenže ještě v první třetině po Kotalově dobrém napadání vyrovnal Tomáš Gřeš a šel do vedení, když tečí Bednářovy střely využil David Chroboček přesilovku. Skóre 1:2 z první třetiny už se ve zbytku zápasu nezměnilo a Havířov si z Třebíče veze důležité tři body.
CHANCE LIGA - 15.kolo st 17.10.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov
1:2
(1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Vodný (Bilčík) – 13. Gřeš (Kotala), 18. Chroboček (L. Bednář, Pořízek). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 958. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácka Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Nedbal – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Mlynář, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Škvrně, M. Novák.
AZ Residomo Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – O. Procházka, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bambula.

Třebíč prožila v letošní sezoně nejlepší vstup do utkání. Již po 30 vteřinách tečoval Bilčíkovo nahození od modré čáry Michal Vodný- 1:0. O dvě minuty později mohli Třebíčští svůj náskok ještě zvýšit, hráli první početní výhodu, Havířov ale dobře bránil a se všemi náznaky šancí si poradil.

Jenže ve 13. minutě bylo srovnáno. Obrovskou hrubku při rozehrávce vytvořil Nedvídek, před Vejmelkou ho o kotouč obral Kotala, přihrál ke druhé tyčce Tomáši Gřešovi no a Velmelka mohl pouze smutně lovit kotouč z brány.

Nepřesnost, pasivní hra a znovu nepřesnost, tak by se dala popsat hra Horácké Slavie, která si vykoledovala v oslabení i druhou branku, Havířov ještě v první třetině otočil skóre. V 18. minutě pálil od modré Bednář, jeho pokus nechytatelně tečoval do branky David Chroboček.

Počet střel Třebíče ve druhé třetině, které mířily na branku, by se asi daly snadno spočítat na jedné ruce. Domácí se sami zastavovali naprosto zbytečnými dvouminutovými tresty v cestě za vyrovnáním. Hra v šesti, či dvě minuty za nesportovní chování od jednoho z nejzkušenějších borců na ledě, to by se asi stávat nemělo.

Na druhé straně, Vejmelka vše pochytal a ukázal, že je dobrý brankář, protože ani za jednu branku v první třetině rozhodně nemohl.

Jednu velkou šanci hráči Třebíče přeci jen měli. Vodný, když se vracel z trestné lavice, zavezl kotouč za hostující klec a předložil parádní nahrávku před bránu. Jeden z domácích útočníků bohužel napálil kotouč přímo do brankáře a šanci tak neproměnil.

V poslední třetině jakoby mladé domácí mužstvo již nemělo sil. Opět se kupily nepřesnosti, které stály ještě více sil. V 52. minutě mohlo být rozhodnuto. Havířov nastřelil tyč. Totéž jsme pak viděli v 58. minutě po střele Adama Rašky.

Havířov závěrečnému pokusu o tlak Třebíče odolal a připsal si tři body za vítězství. Další utkání sehrají naši borci v sobotu 20.10. na ledě Litoměřic.

Ohlasy k utkání

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Úvod zápasu jsme měli dobrý, ale pak soupeř po individuální chybě vyrovnal. Pak jsme soupeři nabídli zbytečnou přesilovku a bylo to 1:2. Ve druhé třetině jsme chtěli změnit hru, ale rozbily nám to zase naše fauly. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše, nahazovat puky, vytvořit si tlak. Těch šancí jsme si ale dnes vytvořili málo a vyrovnat se nám již nepodařilo.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Nebyl to líbivý hokej, bylo to ubojované. Věděli jsme, že Třebíč je silná přes střední pásmo. Snažili jsme se hrát nátlakově, chyby tam byly, ale tři body jsou dobré.

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.