> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Celkem 45 parkovacích míst přibude

vloženo: 20.09.2018           komentářů: 0

Za bytovým domem na ulici Železničářů roste nové parkoviště

Celkem 45 parkovacích míst přibude za bytovým domem na ulici Železničářů nedaleko vlakového nádraží. Rozsáhlé parkoviště ze zámkové dlažby spolu s novými chodníky, osvětlením a příjezdovou cestou chce město dokončit do konce roku.

Součástí stavby nového parkoviště bude vybudování dešťové kanalizace včetně odlučovače lehkých kapalin a retenční nádrže. Stavba město vyjde na téměř 9 milionů korun.

Parkoviště nejvíc využijí obyvatelé bytového domu a cestující drah. Stavba parkoviště předchází rozsáhlé rekonstrukci přednádražního prostoru. „Po celou dobu plánované rekonstrukce přednádrží nebude přerušen provoz vlakového nádraží. Současné parkoviště u nádraží však bude součástí stavby a nebude tak po dobu rekonstrukce přednádražního prostoru sloužit svému účelu. Jelikož rekonstrukce potrvá zhruba dva roky, bude po tuto dobu cestujícím sloužit nové parkoviště u bytového domu,“ vysvětluje náměstek primátorky pro hospodářský rozvoj Karel Šlachta.

Na samotnou realizaci rekonstrukce přednádražního prostoru podalo město žádost o evropskou dotaci v rámci projektů ITI a nyní čeká na její vyhodnocení. Havířov plánuje přeměnu přednádražního prostoru za zhruba 150 milionů korun.

Řešení problému s parkováním věnuje Havířov v letošním roce zvláštní pozornost

Nová parkovací stání s novými chodníky a opravenou cestou budou mít do konce září k dispozici obyvatelé Stavbařské ulice v centru města a zcela nové parkoviště roste také na nezpevněné ploše za kostelem sv. Anny - to chce město dokončit do konce listopadu. Parkovací místa přibyla také na Moskevské ulici a ulici Astronautů díky jejich zjednosměrnění, parkování řeší Havířov také na Hřbitovní ulici v Havířově-Šumbarku v rámci rozšiřování hřbitova.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.