> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

"Nové webové stránky "

vloženo: 19.09.2018           komentářů: 0


Havířov bude mít zcela nové webové stránky
Nový moderní design, lepší přehlednost informací nebo jejich propojení s příspěvkovými organizacemi města. To slibují Havířovští návštěvníkům webových stránek města. Nové webové stránky město zpřístupní veřejnosti do konce září. Již nyní mohou lidé vývoj nových webobých stránek sledovat z prokliku ze současného webu města Havířova. Struktura ani obsah webu na něm nejsou zcela dokončeny, návštěvníci si však už nyní mohou prohlédnout úplně novou grafiku a uspořádání webu.

Obsáhlý současný web statutárního města letos oslavil 10 let, jeho o něco mladší grafika slavila narozeniny šesté. "V dnešní době s ohledem na překotný rozvoj moderních technologií se tak jedná o webové stránky velmi zastaralé. A jelikož dnes lidé nejčastěji čerpají informace z virtuálního prostoru, je nezbytné, aby je zde nalezli snadno a rychle. Chceme být městem, kde se bude mladým dobře žít, a to se vším všudy, proto musíme jít s dobou," vysvětluje rozhodnutí města pustit se do nových stránek primátorka Jana Feberová.

Město si od nových webových stránek slibuje lepší funkčnost, moderní logiku struktury, snadné procházení a čtení webu a také responzivitu neboli přizpůsobené zobrazení pro mobilní telefony a tablety, které je pro dnešní moderní weby samozřejmé.

"Při rozhodování o tvorbě a nové podobě webových stránek jsme vzali v úvahu moderní technologie, ale i výhled do budoucna. Naše město potřebuje našim občanům zajistit moderní a rychlý přístup k informacím. Celý projekt byl koncipován tak, abychom dostali to nejlepší, co je v tomto oboru na trhu dostupné. Myslím, že se nám to podařilo," doplňuje náměstek primátorky Josef Bělica.

Během září město spustí provoz nových webových stránek, nějaký čas však poběží v testovacím provozu současně s původním webem. Nové webové stránky města Havířova budou dostupné na stejné doméně jako současný web města – www.havirov-city.cz. Na stránkách bude proklik také na původní web.

"Webové stránky statutárního města jsou obrovský kolos a převod informací vyžaduje značné úsilí nejen programátorů vybrané firmy, ale také pracovníků magistrátu. Zároveň chceme, aby byly lidem veškeré doposud uveřejňované informace dostupné, proto během prvních týdnů provozu poběží současně také staré webové stránky," vysvětluje náměstek Bělica.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.