> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes v sobotu na AZ

vloženo: 08.09.2018           komentářů: 0

Dnes v sobotu start ligové sezony, soupeřem Stadion Litoměřice
Dnes v sobotu 8. 9. 2018 začíná další ročník 1. hokejové ligy, letos nesoucí název titulárního sponzora a.s. Chance. Havířovští hokejisté do něj vstoupí na domácím ledě Gascontrol Arény proti Stadionu Litoměřice. Utkání začíná v 17:30, jeho součástí bude i doprovodný program.

HC Stadion Litoměřice

Severočeští Kališníci podstoupili v loňské sezoně zajímavý experiment, když se zapojili do svazového projektu Dukla. Znamenalo to velký prostor v týmu pro mladé hráče z reprezentačních výběrů. Vedle zkušených borců získávali herní praxi a posunovali se tak ve své kariéře. Projekt byl hodnocen jako úspěšný a tak se v něm bude pokračovat i v letošní sezoně. Jinak ale v klubu nepanovala úplná spokojenost s umístěním. Stadion zakončil sezonu na 11. místě, 8 bodů za play-off.

Letos by chtěli Kališníci, i s opět „duklácky“ namixovaným týmem skončit výše. „Chceme se prezentovat aktivním, útočným hokejem, získat co nejvíce bodů a tím pádem se pohybovat v tabulce co nejvýše to půjde,“ hlásí hlavní trenér David Bruk. V přípravě se Kališníkům dařilo velmi dobře. Mj. dvakrát porazili Kladno a v posledních dvou zápasech nastříleli svým soupeřům 13 branek.

Výsledky Litoměřic v přípravě:

Litoměřice – Kladno 2:1
Litoměřice – Salzburg Akademie 2:1
Slavia – Litoměřice 4:1
Litoměřice – Sokolov 2:4
Litoměřice – Lausitz 4:3
Litoměřice – Slavia 1:2
Kladno – Litoměřice 1:2
Litoměřice – Klatovy 7:1
Kadaň – Litoměřice 1:6

Sestava HC Stadion Litoměřice v posledním utkání:

Král (Michajlov) – Smetana, Pavlas, Marcel, Gaspar, Buchtela, Jebavý, Málek - Korkiakoski, Kloz, Václavek - Eret, Válek, Kusý - Voženílek, Flynn, Jirásek - Havelka, Pochobradský, Šik - Machač
AZ Residomo Havířov

AZeťáci v přípravném období sehráli 8 zápasů, s bilancí 4 výhry a 4 prohry.

Havířov – Vítkovice 2:3 pp.
Havířov – Poprad 4:3 sn.
Havířov – Nové Zámky 5:1
Poprad – Havířov 1:3
Havířov – Krakov 1:4
Nové Zámky – Havířov 5:1
Havířov – Trenčín 2:4
Krakov – Havířov 0:5

Naposledy vyhráli jednoznačně v Krakově 5:0, což je pro mladý tým určitě před vstupem do Chance ligy povzbuzující. Spokojen byl i trenér Jiří Režnar: „Byl to dobrý zápas, takto chceme pokračovat i v prvním mistrovském utkání, abychom dobře začali sezonu.“ A před sobotním zápasem hlásí. „Tým je na sezonu připraven dobře, všichni už jsou před sobotním zápasem zdravě nervózní, těšíme se až to vypukne.“

Sestava AZetu v posledním utkání

Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Dudek, Luža, Šendera, Mrowiec – Juhász, Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Doprovodný program

Úvodní ligový zápas přinese také bohatý doprovodný program:

???? K zakoupení bude bulletin pro novou sezónu plný zajímavých informací, rozhovorů a s aktuální soupiskou.
???? V 17:15 budou na ledě slavnostně předány nové dresy mládežnickým kategoriím.
???? V 17:30 vhodí primátorka města Jana Feberová slavnostní buly.
???? V první přestávce proběhne zápas malých hokejistů.
???? Ve druhé přestávce si fanoušci zasoutěží o ceny partnerů klubu.

Zápas AZetu s Litoměřicemi začíná v Gascontrol Aréně v 17:30. Připraven je z něj tradiční textový online přenos a také videopřenos na Hokejka TV.

autor: Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.