> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AGEL Střední zdravotnická škola

vloženo: 04.09.2018           komentářů: 0

AGEL Střední zdravotnická škola otevřela novou pobočku v Českém Těšíně.Celkem 56 studentů v oborech Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum se začalo v tomto školním roce vzdělávat v AGEL Střední zdravotnické škole v Českém Těšíně. Po úspěšném prvním roce provozování školy v Ostravě-Koblově otevřela skupina AGEL, která je poskytovatelem zdravotní péče, další pobočku školy v Českém Těšíně, a to konkrétně v prostorách základní školy na ulici Slovenská 1. Zájem ze strany studentů byl značný a hned v prvním roce se zcela naplnily dvě třídy zájemců o vzdělání ve zdravotnictví.
Otevření Střední zdravotnické školy AGEL bylo již v minulém roce reakcí na dlouhotrvající nedostatek zdravotnického personálu v Česku. „Situaci v českém zdravotnictví, které sužuje nedostatek zdravotnického personálu, jsme se rozhodli řešit aktivně sami. V roce 2017 jsme proto zřídili vlastní školu v Ostravě-Koblově. Jak se ukázalo, zájem žáků je velký. I na něj tedy reagujeme a nyní otevíráme její další pobočku v Českém Těšíně, odkud k nám aktuálně řada studentů dojíždí,“ prozrazuje předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši, s tím, že skupina AGEL má všechny předpoklady k tomu, aby zdravotnickou školu provozovala a vychovala v ní kvalitní absolventy s jasnou pracovní perspektivou. Studenti budou totiž již od počátku svého studia těsně propojení s praxí a navíc získají zázemí silného a stabilního zaměstnavatele i jistotu budoucího uplatnění a profesní perspektivy.
Do prvního ročníku ve Střední zdravotnické škole AGEL v Českém Těšíně aktuálně nastoupilo 56 studentů ve dvou oborech denního maturitního studia – Zdravotnický asistent a Zdravotnické lyceum. „Počet přijatých studentů do prvního ročníku denního studia je v Ostravě i Českém Těšíně srovnatelný s loňskem a celkově tak nyní máme na obou pobočkách přes 200 studentů v 1. a 2. ročnících oborů zdravotnický asistent, laboratorní asistent a zdravotnické lyceum,“ prozrazuje ředitel AGEL Střední zdravotnické školy Ing. Vladimír Janus a dodává, že zájem ze strany studentů byl při přijímacím řízení dokonce ještě vyšší než v loňském roce.
„Zájem studentů i jejich rodičů je pro nás jasným důkazem toho, že jdeme správnou cestou. Zdravotnictví je i pro současnou generaci zajímavý obor, a my jim chceme ukázat, že práce zdravotníka má své kouzlo i řadu výhod. V Českém Těšíně nám v této oblasti bude partnerem i naše Nemocnice Český Těšín, v níž budou moci studenti absolvovat některé praktické lekce,“ dodává Ing. Vladimír Janus.
Sídlem českotěšínského pracoviště školy se stala budova základní školy Slovenská 1, kde si Střední zdravotnická škola AGEL pronajímá nevyužité prostory. Zřízení pobočky AGEL Střední zdravotnické školy zde přitom uvítalo i vedení města.
„Je nám ctí, že si společnost AGEL pro svou školu vybrala právě naše město. Český Těšín se vždy pyšnil dovětkem město škol a Vyšší, a následně Střední zdravotnická škola zde poskytovala vzdělání mladým dívkám od roku 1945 až do roku 1977. Měla vynikající výsledky, ale bohužel nám byla rozhodnutím stranických orgánů odebrána a přestěhována do Karviné. Mám radost z rozšíření nabídky středních škol v našem městě, z podmínek, které se pro vzdělávání středního zdravotního personálu podařilo vytvořit, stejně jako z velkého zájmu studentů,“ sdělil starosta města Ing. Vít Slováček s tím, že dívky a chlapci z Těšínska již nebudou muset dojíždět za vzděláním do jiných měst. „Věřím, že škola, praxe a návazná nabídka zaměstnání v místě bydliště pomohou udržet mladé lidi na Těšínsku,“ dodal starosta.

autor: Bc. Lucie Drahošová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.