> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Více než rok trvala výstavba.

vloženo: 31.08.2018           komentářů: 0

Hotovo. Stavbaři předali městu dokončené chodníky na Dlouhé třídě
Více než rok trvala výstavba chodníků a cyklostezky na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí. Nyní stavbaři konečně dokončili stavbu tak, aby ji bylo město ochotno převzít do své správy. Zcela hotovo však není. Součástí protokolu o převzetí díla jsou ještě drobné úpravy. Za opožděnou stavbu bude firma muset městu zaplatit pokutu téměř dva a půl milionu korun.

"Stavbu firma přes zimu kvůli klimatickým podmínkám musela přerušit, to je zcela běžná praxe. Na jaře se práce obnovily. Bohužel s ohledem na stav a kvalitu díla jsme stavbu nemohli převzít v termínu. Nyní jsou chodníky na Dlouhé třídě konečně hotové. Teď zde ještě opravíme cestu a vše bude tak, jak má být," říká hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

"Na stavbě jsou ještě drobné vady a nedodělky, které však nebrání v užívání chodníků a cyklostezky. Vše je součástí zápisu o předání stavby včetně termínu odstranění. Po zimě bude následovat další kontrola stavby," vysvětluje vedoucí oddělení investic havířovského magistrátu Kateřina Mikulová.

Stavba měla být dokončena už v květnu. Od té doby platila firma za každý den 25 tisíc penále. Více než dva miliony korun z penále město použije do dané lokality, jako kompenzaci místním za způsobené problémy. "Finance, které jsme na stavbě ušetřili, chceme investovat na Podlesí. Místní si takovouto kompenzaci zaslouží," uvádí náměstek Šlachta. Peníze z penále by dle něj mohly posloužit např. při stavbě hřiště na ZŠ Mládežnické.

Vybudování další části cyklostezky včetně chodníků stálo městskou kasu téměř 23 milionů korun. Na tento projekt zažádalo město o evropskou dotaci.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.