> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Přijít na úřad musejí všichni ...

vloženo: 26.08.2018           komentářů: 0

Občané, kteří si požádali o kompostér, musejí přijít na úřad uzavřít smlouvu
Přijít na úřad musejí všichni občané Havířova, kteří v minulosti vyplnili písemnou žádost o kompostér. V době od 20. srpna do 20. září 2018 s nimi budou úředníci odboru komunálních služeb vyplňovat smlouvy o výpůjčce a následném darování. „Žádáme všechny, kdo si v minulosti písemně o kompostér požádali, aby se ve stanoveném termínu dostavili do budovy havířovského magistrátu do kanceláří ve 4. patře k vyplnění a podpisu smlouvy. Je to velmi důležité, protože bez podepsané smlouvy si lidé nebudou moci kompostér odebrat,“ říká vedoucí oddělení odpadového hospodářství havířovské radnice Eva Wojnarová.Úředníci odboru komunálních služeb budou se žadateli smlouvy uzavírat ve stanovém termínu každé pondělí a středu vždy od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 16.00 hodin, každý čtvrtek pak od 8.00 do 12.00 hodin. „Zdvořile žádáme o striktní dodržování příchodu na úřad ve stanovených úředních dnech a stanovených hodinách. Kanceláře, ve kterých se budou smlouvy uzavírat, budou přesně označeny,“ uvedla Wojnarová. Žadatelé o kompostér si s sebou musejí přinést občanský průkaz a musejí znát číslo parcely, na které bude kompostér umístěn. „Do smlouvy požadujeme vyplnit také název katastrálního území, na kterém se parcela nachází,“ doplnila Wojnarová. Vzhledem k tomu, že se jedná přibližně o 1400 žadatelů, kteří smlouvu musejí uzavřít v průběhu necelých 5 týdnů, měli by si příchozí na úřad vyhradit pro tento účel dostatek času.

Občané Podlesí, Bludovic, Životic a Dolních Datyní si přijdou smlouvu o výpůjčce a následném darování kompostéru uzavřít na magistrát do kanceláře B 402. Občané zbývajících částí Havířova – Města, Šumbarku, Dolní Suché a Prostřední Suché vyřídí náležitosti ke kompostéru v kanceláři A 410.

Přidělení kompostéru nijak nesouvisí s nádobami na biologicky rozložitelný odpad u rodinných domů. Ty všem uživatelům zůstanou nadále.

Kompostéry pro občany Havířova a kontejnery na textil statutární město Havířov pořizuje z dotace projektu spolufinancovaného Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Město pořizuje 1400 kompostérů a 15 kontejnerů na textil. Cílem projektu je vybudování systému pro předcházení vzniku biologicky rozložitelného a textilního odpadu na území města. Z dotace je hrazeno 85 procent nákladů, město Havířov hradí zbývajících 15 procent.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.