> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Začala výstavba chodníku

vloženo: 05.08.2018           komentářů: 0


Na Selské ulici v Havířově začala výstavba chodníku
Obyvatelé části města Havířov-Bludovice se mohou těšit na nový chodník, který povede podél Selské ulice. Město vyslyšelo prosby místních a po dlouholetém řešení majetkoprávních vztahů v dané lokalitě dnes (30.7.) zahájilo stavbu.


"Na chodník podél Selské ulice místní lidé čekají snad více než dvacet let. V lokalitě se nacházejí dvě základní školy, je zde mnoho rodinných domků, kde bydlí spousta lidí. Jsem proto velmi rád, že se nám konečně podařilo vykoupit všechny pozemky a stavbu zahájit," řekl hospodářský náměstek primátorky Havířova Karel Šlachta.

Podél Selské nechá město vystavět jednostranný chodník s veřejným osvětlením včetně odvodnění, ochran inženýrských sítí a výhyben. Upraveny budou sjezdy i nástupiště autobusových zastávek a k základní škole s polským vyučovacím jazykem povede nový bezpečný přechod pro chodce.

Nový chodník o šířce zhruba 2 a délce zhruba 800 metrů povede od křižovatky s Frýdeckou ulicí po křižovatku s ulicemi Mezidolí a Na Kempách. Práce na jeho výstavbě potrvají až do konce listopadu a stavebníci je provedou po etapách.

Stavba chodníku vyjde město na téměř 11 milionů korun.

Na křižovatce Selské a Frýdecké ulice je dočasně změněná přednost v jízdě

Stavbu chodníku provází dopravní omezení, která jsou vyznačena přechodným dopravním značením, a provoz na Selské je a po celou dobu stavby bude řízen přechodnými semafory.

"Úpravou dopravního značení došlo na křižovatce Selské a Frýdecké ulice ke změně v přednosti v jízdě. Apelujeme proto na řidiče, aby v tomto úseku zvýšili svou pozornost a aby respektovali dočasné dopravní značení," informuje Petr Tvrdoň z oddělení dopravy havířovského úřadu.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.