> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nízkoprahové denní centrum

vloženo: 02.08.2018           komentářů: 0

Nízkoprahové denní centrum pro lidi bez přístřeší má nový kabát
Budova Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší na Hřbitovní ulici v Havířově-Šumbarku prošla kompletní rekonstrukcí. Sociální služby města Havířova (SSMH) mohly budovu zrenovovat díky evropské dotaci a bezúročné půjčce města. Nově zprovozněné zázemí služby si v úterý (31.7.) prohlédla primátorka města Jana Feberová a její náměstkyně pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

"Havířov stejně jako jiná města se musí vypořádat s problémem bezdomovectví. Lidé, kteří se nachází v podobné situaci, mají také velmi často problém s alkoholem. Díky této službě mají zázemí, kde mohou zpět získat sociální i hygienické návyky, pomohou jim zde s odvykáním a s návratem do běžného života," vysvětluje primátorka města Jana Feberová.

Budova Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší byla ve špatném technickém stavu. "Samotný provoz služby už byl s ohledem na energetickou náročnost velmi nákladný. V době mrazů v zimním období, kdy je služba lidmi bez domova nejvíce vyhledávána, dosahovala teplota uvnitř domu maximálně šestnácti stupňů. Také hygienické zázemí bylo ve špatném technickém stavu a elektrické rozvody nedostačující," popsal stav budovy před rekonstrukcí Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova.

Centrum pro lidi bez domova má nyní nová okna, zateplené obvodové zdi a opravenou střechu. V budově byly vyměněny veškeré rozvody vody, elektřiny a topení a klienti získali nové sociální zázemí i kuchyň. Rekonstrukci zahájily SSMH v loňském roce na podzim, během zimy byla pozastavena a dokončena byla na jaře letošního roku. Jelikož má nízkoprahové denní centrum téměř celoročně zaplněnou kapacitu, služba dočasně fungovala v sousedním Centru drogové pomoci.

Rekonstrukci za téměř 3 300 000 korun SSMH financovaly z dotace z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.