> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mladí havířovští florbalisté

vloženo: 29.07.2018           komentářů: 0

Mladí havířovští florbalisté vyhráli prestižní mezinárodní turnaj, jejich úspěch ocenila primátorka
Čtyřdenní zápolení v halách po celé Praze, tak vypadá každý rok začátek léta pro mladé florbalisty účastnící se největšího mládežnického florbalového turnaje na světe - Prague Games. Letos tento turnaj připadl na 11. -14. července 2018 a zúčastnilo se jej více než 400 týmů z dvanácti zemí světa, které se utkaly v jedenácti kategoriích. V kategorii do 12 let, kde startovalo celkem 36 týmů, dosáhli skvělého úspěchu chlapci z havířovského oddílu 1. SFK Havířov. Svým úspěchem se ve čtvrtek 26. července přišli pochlubit na havířovskou radnici.


"Naši kluci vyhráli suverénně svou skupinu D, když postupně přehráli Třebíč (10:1), mladé hráče florbalového giganta z Chodova (11:2) i silný finský tým Urbans 06 (7:0) a do pavouka vyřazovacích bojů vstoupili z nejlepší možné pozice. V play off si několikrát sáhli na dno svých sil. Už v šestnáctifinále museli otáčet stav utkání proti houževnatě hrajícím valachům ze Vsetína a osmifinálový duel proti týmu Start98 Praha Kunratice dokonce rozhodli až v nájezdech zásluhou brankáře Lukáše Goly, který vychytal všechny soupeřovy střelce. V poklidnějším čtvrtfinále si na našem družstvu vylámal zuby výběrový tým Prague Tigers. V semifinále proti Hattrick Brno opět došlo až na nájezdy, ve kterých tentokrát zazářil Michal Wróbel," informoval trenér Tomáš Ficenc.

"V sobotním dramatickém a dech beroucím finále jsme zdolali finský tým Urbans 06, se kterým jsme si hladce poradili už v základní skupině. Finálový duel byl o poznání těsnější, hrdinou zápasu se stal Alex Foltyn se třemi vstřelenými góly. Soupeř na konci dlouho hrál za stavu 3:4 se šesti hráči v poli bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo," doplnil Ficenc s tím, že nejlepším střelcem byl vyhlášen havířovský Radek Stolárik s 19 vstřelenými góly a nejlepším brankářem Michal Wróbel.

Pro mladé hráče z 1. SFK Havířov jsou letošní zlaté medaile obrovským úspěchem, za který mladé hráče pochválila také primátorka města Jana Feberová. Florbalový tým přijala ve čtvrtek dopoledne na havířovské radnici.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.