> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Turnaje o pohár ředitele SSRZ

vloženo: 02.07.2018           komentářů: 0

Městská realitní agentura je společensky odpovědnou firmou
MRA Havířov se podílí na dosahování veřejně prospěšných cílů například v oblasti sociální, kulturní, vzdělávací nebo sportovní na území města Havířova a přilehlém regionu.

„Letos je na aktivity městských organizací a spolků vyčleněno v rozpočtu téměř 200 tisíc korun. Jedná se buď o přímou finanční podporu, nebo věcné dary,“ konkretizoval jednatel MRA Róbert Masarovič. Jsme rádi, že naše společnost myslí na naše občany a neřeší pouze otázku jejich bydlení, ale věnuje se také podpoře volnočasového vyžití ve městě. Také my jako město těmto aktivitám dáváme zelenou, letos jsme navýšili finanční prostředky pro sport a kulturu na 44 milionů korun. Myslím si, že naše kluby a spolky mohou být spokojené,“ přiblížila primátorka města Jana Feberová.

Mezi podpořené akce pro širokou veřejnost, na něž MRA přispívá, patří oblíbené městské Havířovské slavnosti, nebo tradiční Havířov v květech letos s názvem České století. MRA participuje také na organizaci soutěže pro dívky středních škol Miss Reneta. Pestré portfolio aktivit a konkrétních akcí pro širší veřejnost se týká podpory zdravého životního stylu a aktivního trávení volného času. „Finanční pomoc směřuje na činnost nebo organizaci zápasů a turnajů různých havířovských sportovních klubů. Jedná se například o Judo club Havířov z.s., Karate Havířov, z.s., FK Gascontrol Havířov, z.s. nebo podporu turnajů v bowlingu a badmintonu, které se konají v areálu Správy sportovních a rekreačních zařízení,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí. Prezident havířovského mládežnického klubu juda Zdeněk Frenštátský potvrdil, že prostředky získané od MRA putují například na pořádání táborů na Horní Bečvě nebo na soustředění během prázdnin v polském městě Bitom.

Finanční prostředky získal Český kynologický svaz ZKO Havířov – Bludovice a spolek Petilo Havířov, z.s. V ČR je podle statistik nejvíce psů na počet obyvatel v EU a v Havířově, který zabírá přední místa v počtu mazlíčků v republice, se konají různé akce. „Jedná se například o dálkový pochod Stínem Beskydského rysa pro všechny věkové kategorie lidí i psů, pro všechna plemena bez rozdílu původu, pro všechny, kteří rádi tráví chvíle v přírodě. Nebo výstavu Voříškiáda Havířov, kde se představili pejsci bez rodokmenu, ale i s rodokmenem. Kromě soutěže o nejhezčího a nejroztomilejšího psího mazlíčka byly připraveny různé soutěže,“ řekla předsedkyně spolku Petilo Havířov Ilona Horáková s tím, že finance od Městské realitní agentury jim mimo jiné umožňují vykonávat činnost včetně tisku propozic, map, diplomů a nákupu věcných cen pro účastníky. „Jsme vděční za každou korunu, příspěvek MRA nám pomáhá rozvíjet areál a organizovat například výběrovou soutěž mládeže pro mistrovství republiky, výstavu německých ovčáků nebo Havířovský pohár,“ popsal předseda Českého kynologického svazu ZKO Havířov – Bludovice Vladimír Košťál.

Městská realitní agentura věnovala finanční dar ve výši 100 tisíc korun na aktivity Nadačního fondu Ruce na dlani Havířovské teplárenské společnosti. Z těchto peněz se financují exkurze pro žáky mateřských a základních škol a akce pro seniory.Popis fotky: Městská realitní agentura podpořila 2. ročník Turnaje o pohár ředitele SSRZ v badmintonu.

Popis fotky: Judo club Havířov se členskou základnou přibližně pro 160 dětí ve věku od 6 do 18 let se účastní soutěží, které pořádá Český svaz juda včetně mezinárodních soutěží. Pořádá také Memoriál Saši Jurečky.


autor: Mgr. Simona Součková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.