> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Na start se postaví i Honza Maruna

vloženo: 26.06.2018           komentářů: 0

AZ podpoří Residomo Havířovskou desítku. Na start se postaví i Honza Maruna


Registrace do 4. ročníku městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Residomo Havířovská desítka začala 1. června 2018. Stejně jako v předchozích letech je hokejový klub hrdým partnerem běhu a na jeho startu ani letos nebudou chybět AZeťácké tváře. Chcete-li si střihnout závod například s Honzou Marunou, tak neváhejte a využijte nejlevnější registrace už jen do konce června.

V minulém ročníku jsme na startu mohli vidět závodníky z mládežnických kategorií AZetu, členy redakce a letos se konečně dočkáme také tváří z A týmu. Svou podporu Residomo Havířovské desítce už přislíbil útočník s desítkou na dresu Honza Maruna.

„Nevím ještě jestli vytvoříme s klukama štafetu nebo poběžím sám, ale určitě se zúčastním. Závod jsem chtěl absolvovat už v předchozích letech, ale kryl se nám se zápasy, tak jsem rád, že se letos přesunul na neděli. Je skvělé sledovat, jak se každý rok posouvá o kus dál a je o něj větší a větší zájem. Mezi boccisty mám navíc kamarády, tak o to víc mě těší, že je můžu účastí podpořit. Připravovat se nějak extra nebudu,“ říká s úsměvem Honza Maruna.

Nově závod připadá na neděli, přesně 14. října a poběží se v kategoriích na 10 km, 5 km, ve štafetě 4x 2,5 km a nebude chybět ani dětský běh a závod pro seniory, který se loni osvědčil.

Registrace probíhá na stránkách Residomo Havířovské desítky (webu...h10.cz/) od 1. června. Zaplacení startovného, do konce června ve zvýhodněné variantě, zajistí nejen účast v samotném závodě, ale i další výhody jako je občerstvení na trase závodu a v jeho cíli a čipový čas. Všichni stávající nájemníci Residoma, kteří dokončí hlavní závod na 10 km se zařadí do slosování o pronájem bytu na rok zdarma. „Ti nejrychlejší při registraci už také rozebrali závodní trička, zdarma je mohou ještě získat účastníci štafety. Pro ostatní je pak k dostání za skvělou cenu 150 korun,“ těší se ze zájmu jeden z hlavních organizátorů akce a zároveň marketingový manažer AZ Residomo Havířov Martin Kučera.

Residomo Havířovská desítka opět zaplní hlavní ulice města. Mezi novinky tohoto ročníku například patří, že závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 km. Závod na 5 km je nově i memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. „Letos uplynulo 20 let od jeho smrti a pojmenovat po něm nastálo jednu kategorii závodu nám přišlo správné. Je to poděkování za vše, co pro havířovskou atletiku udělal,“ vysvětluje propojení Kučera.

„Klasicky jde i stokoruna z každého startovného na podporu handicapovaných sportovců z HSC Havířov. Právě boccisté tradičně pomáhají s organizací akce a spolutvářejí atmosféru závodu,“ připomíná benefiční část akce Kučera.

„Všechny bych chtěl tímto pozvat, jestli budou mít čas a chuť udělat něco pro sebe a zároveň i pro dobrou věc, ať se přihlásí. Nejde o vítězství, ale o zážitek,“ zve na start havířovský útočník.

autor: Martina Kotulová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.