> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Po zjednosměrnění ulice Astronautů

vloženo: 24.06.2018           komentářů: 0

Od příštího týdne bude z části Moskevské ulice jednosměrka
Po zjednosměrnění ulice Astronautů bude od příštího týdne jednosměrkou z části také Moskevská ulice. Od změny organizace dopravy si město slibuje vyřešení dlouhodobě neuspokojivé dopravní situace v této lokalitě.

V úseku od Mozartovy ulice až po výjezd z parkoviště u domu Mánesova 1a, jednosměrný provoz povede ve směru od Mozartovy.

Město musí nechat upravit vodorovné i svislé dopravní značení, proto bude na Moskevské ulici dočasně omezeno parkování. Bude-li přát počasí, potrvají práce na změně dopravního značení čtyři dny, a to od 25. do 28. června. Město apeluje na zvýšenou pozornost řidičů a respektování dočasných změn v dopravě. Auta, která budou v ulici i přes zákaz parkovat, budou odtažena na náklady majitele vozidla.

Úzká cesta a problém s parkováním

V současnosti je komunikace na Moskevské ulici obousměrná a řidiči na ní parkují podélně střídavě na jedné a druhé straně. Šířka komunikace neumožňuje příliš bezpečné míjení se protijedoucích vozidel, což negativně ovlivňuje plynulost provozu na této ulici. Lokalita se navíc dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích stání.

Komplexní řešení situace na Moskevské ulici již vedení Havířova v minulosti několikrát projednávalo. Jeden z posledních návrhů, který vycházel se studie z roku 2012, počítal s rozšířením této ulice, jejím zjednosměrněním a vytvořením šikmých parkovacích stání. "Návrh vyžadoval pokácení aleje stromů podél Moskevské ulice, a proto k němu město nepřistoupilo. V loňském roce jsme proto zadali zpracovaní navazující studie, která řeší zjednosměrnění komunikace a vytvoření nových parkovacích míst bez rozšíření komunikace nebo jiných stavebních úprav a devastačních zásahů do naší zeleně," vysvětluje hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta. "V dané lokalitě dojde k navýšení parkovací kapacity, a to konkrétně o 55 míst na Moskevské a 92 míst na ulici Astronautů," doplňuje náměstek Šlachta.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.