> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NOMINACE NA OCENĚNÍ MĚSTEM ŠENOV

vloženo: 19.06.2018           komentářů: 0

Vážení spoluobčané,

Rok 2018 je určitě v mnohém výjimečný. Nicméně jedna výjimečnost nás, občany České republiky a taky všechny, kteří k naší vlasti mají nějaký vztah, spojuje. V letošním roce to bude přesně 100 let, kdy Československo, nová republika na mapě světa, začala psát své dějiny. Rok 2018, takzvaný osmičkový rok, kdy události v letech 1918, 1938, 1948 či 1968 patří neodmyslitelně k milníkům naší historie, je pro nás občany Šenova ještě důležitější. My si k „osmičkovým“ výročím totiž můžeme přidat ještě rok 1998, kdy se naše obec stala městem a tudíž jako město oslaví letos dvacáté narozeniny. No a dohromady, to je přeci pořádný důvod k slavení.

Město Šenov se proto rozhodlo uspořádat v neděli 28. října 2018 ve společenském sále v restauraci Na Horakůvce slavnostní společenskou akci, na kterou bychom chtěli pozvat jak zástupce všech důležitých šenovských spolků a organizací, tak i jednotlivce, kteří se nějakou měrou zasloužili o rozvoj naší obce či ji mimo naše území úspěšně reprezentovali. A tam bychom chtěli těmto vybraným zástupcům veřejně poděkovat, ocenit a určitě i propůjčit další tituly „významný občan“ či „čestný občan“ města Šenova.

Tento článek je, milí spoluobčané, vlastně takovou velkou prosbou, abyste nám s výběrem možných laureátů na ocenění pomohli i vy sami. Ve svých spolcích a organizacích se, prosím, zamyslete, kdo by si takovou poctu z Vašich řad zasloužil. A to neplatí jen pro organizace. Podat návrh může opravdu kdokoli, i jednotlivec. Nějaké nominace už na městském úřadě evidujeme prostřednictvím ankety „Ocenění za reprezentaci města Šenova“ a samozřejmě z nich budeme čerpat i pro tuto akci, ale máme za to, že lidí u nás, kteří si veřejné poděkování zaslouží, je mnohem více. A pravděpodobně ne o všech na úřadě víme. Své návrhy podávejte prostřednictvím formuláře „NOMINACE NA OCENĚNÍ MĚSTEM ŠENOV“, který naleznete na....mesto-senov.cz/formulare/spravni-odbor. Ten doručte na podatelnu šenovského městského úřadu nebo zašlete poštou. Mezní termín podání nominací je úterý 31. 7. 2018 do 14.30 hod. (v případě podání na podatelnu městského úřadu).

Předem Vám za doručení těchto návrhů moc děkujeme. Další šance oceňovat u příležitosti tak významného kulatého jubilea budeme mít až za dalších 100 let. Ale to už tu drtivá většina z nás nebude. Tak neváhejte ani minutu a prosím, pomozte nám.

Sociální a volnočasová komise


autor: mesto-senov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.