> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mnohamilionové investice města

vloženo: 11.06.2018           komentářů: 0

V Havířově se budou sanovat další domy

Mnohamilionové investice města do bytového hospodářství pokračují. Rada města Havířova rozhodla dne 2. května o výběru nejvhodnějších nabídek na další tři sanace obytných domů. Jedná se o sanace obytných domů na ul. Uzavřená 13, na ulici J. Hory 7 a Mánesova 12 – 16.

„Pokračují tak plánované investice do zvelebování bytového fondu a zvyšování komfortu v městských bytech za více než 38 milionů korun. Naši nájemníci na tyto opravy čekají už dost dlouho, proto jsem velmi ráda, že jim konečně můžeme dopřát lepší komfort bydlení,“ řekla primátorka města Jana Feberová.

Sanaci obytného domu na ul. Uzavřená 13 provede firma BYSTOŇ Group a.s., s nabídkovou cenou 11 684 154 vč. DPH. Předmětem této veřejné zakázky je výměna stávajících výplní otvorů za nové plastové okenní výplně a kovových vchodových dveří, dům bude zateplen a sokl dostane dekorativní kamínkovou omítkou. Nové budou krycí stříšky balkónů v posledních nadzemních podlažích, počítá se s výměnou balkonového zábradlí s výplní z bezpečnostního skla. Součástí sanace bude nový okapový chodník z betonových dlaždic, rekonstrukce elektroinstalace a úpravy vytápění.

V domě v ulici J. Hory 7 je naplánována mj. výměna oken, úprava vstupů, rekonstrukce lodžií, zateplení obvodových konstrukcí, úprava soklu, klempířské práce a zámečnické práce, opravy společných prostor domu a další. Realizovat ji bude společnost MEROPS spol. s r.o. s nabídkovou cenou 12 337 172 vč. DPH.

Sanace obytného domu Mánesova 12 – 16 zahrnuje zateplení, výměnu výplní otvorů, odstranění anglických dvorků, úpravu hlavního a zadního vstupu, rekonstrukci lodžií a opravy společných prostor domu. Vítězem se stala společnost S-O-D Holding s.r.o s nabídkovou cenou 14 822 221 vč. DPH.

V loňském roce byly dokončeny sanace dvou bytových domů (Jarošova č. 4A, 4B, 4C Havířov-Šumbark, Jílová č. 6 Havířov-Podlesí) a došlo také na opravy přibližně 2100m2 přístupových chodníků. „Ke konci roku 2017 se začaly realizovat sanační práce u dalších domů, z nichž do konce letošního května budou dokončeny sanace tří obytných bloků na ulici 17. listopadu a Na Nábřeží v celkové částce 44,2 miliónů korun,“ uvedl jednatel MRA Robert Masarovič. „Kromě výše zmíněných sanací se začíná realizovat regenerace obytného domu na ul. Čelakovského 2b, Havířov-Podlesí společností Beskydská stavební a.s., za 27,5 milionu korun. Tato veřejná zakázka má být spolufinancována z IROP z programu Energetické úspory v obytných domech II. Výše podpory může dosáhnout až 42 % celkových způsobilých výdajů (40 % EU, 2 % státní rozpočet), vlastní zdroje činí 58 procent,“ uzavřel jednatel Jiří Lankočí.

autor: Městská realitní agentura Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.