> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město Šenov leží bohužel.....

vloženo: 03.06.2018           komentářů: 0

Vymezení tranzitní nákladní dopravy z ulice Frýdecká.

Město Šenov leží bohužel na spojnicích cest mezi Havířovem, Ostravou, Frýdkem – Místkem a Orlovou. Podle posledního sčítání vozidel v roce 2016 projíždí po silnici mezi Havířovem a Ostravou 25000 vozidel denně. Druhá v počtu průjezdů na území Šenova je ul. Frýdecká, kterou v pracovní dny projede 9195 vozidel za den ( viz. celostátní sčítání dopravy 2016). Největší problémy s průjezdností způsobují nákladní vozidla s hmotností nad 12tun. Cesta nevyhovuje jak šířkově tak i únosností. Z podnětu občanů oblasti Lapačka byla sepsána petice za zklidnění provozu, bezpečnost chodců a omezení nákladní automobilové dopravy nad 12tun. Petici podepsalo 779 občanů Šenova, Kaňovic a Sedlišť. Petice byla dne 2. 3. 2017 podána na KÚ MSK, který je vlastníkem cest II. a III. třídy. Dne 30.3. 2017 jsme obdrželi odpověď, ve které KÚ MSK sděluje, že silnice II. a III. třídy spravuje příspěvková organizace Správa silnic MSK. Dále bylo sděleno, že ve smyslu zákona o pozemních komunikacích smí každý užívat pozemní komunikace bezplatně obvyklým způsobem a k účelům, ke kterým jsou určeny – jedná o tzv. obecné užívání, které vlastník silnice musí zajistit a přitom je nemůže omezit. K omezení dopravy je příslušný obecní úřad s rozšířenou působností po písemném vyjádření příslušného orgánu policie.

V době podepisování petice již probíhaly z iniciativy obce Václavovice za spolupráce Šenova, Kaňovic a Sedlišť projekční práce na vymezení tranzitní nákladní dopravy nad 12tun ze silnice II/ 473 (Frýdecká). Projekt zpracovala firma RSE project s.r.o. Ostrava. Petice byla použita k podpoře argumentů pro omezení nákladní dopravy. V průběhu řešení projektu byla zahrnuta do oblasti vymezení nákladní dopravy i silnice II/477(trasa Frýdek, Lískovec a Vratimov). Po zpracování všech potřebných podkladů byla odeslána žádost (prostřednictvím obce Václavovice) o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích, adresovaná na Magistrát města Frýdku – Místku. Opatření spočívá v umístění dopravního značení na silnicích I., II. a III. tříd a místní komunikaci Volenská v obcích Šenov, Václavovice, Sedliště, Bruzovice, Kaňovice, Horní Bludovice, Lískovec, Řepiště, Vratimov, Paskov, Frýdek a Hrabová pro vymezení tranzitní dopravy nad 12 tun ze silnic II/473 a II/477. Na základě jednání zúčastněných stran došlo 15.9. 2017 k přerušení řízení v zájmu doplnění informací nutných pro přijetí zodpovědného řešení. V měsíci dubnu letošního roku byla na Magistrát města Frýdek-Místek podána žádost o obnovení řízení a přijetí požadovaných opatření.

Závěrem bych chtěl vysvětlit názor některých občanů Lapačky, že město povolilo na svém území kontejnerové překladiště. Není to pravda. Celý areál je dědictvím minulého režimu, tudíž firma nemusela o nic žádat.

V nejbližší době bude provedena oprava ulice Frýdecké firmou, která budovala kanalizaci. Koordinovat opravu bude Správa silnic MSK.

Ing. Antonín Ševčík místostarosta


autor: Ing. Antonín Ševčík

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.