> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Strážníci MP Havířov obhájili

vloženo: 02.06.2018           komentářů: 0

Strážníci MP Havířov obhájili vítězství ve střelbě
Pro závodníky organizátoři letošního ročníku střelecké soutěže připravili na páteční závod (25. května) tři disciplíny, které prověřili připravenost ozbrojených složek - střelbu na pevný terč, střelbu na tři otočné terče a střelbu po fyzické zátěži s přebíjením. Soutěže se zúčastnila také dvě družstva Policie Omiš z Chorvatska.

Střeleckou soutěž i v letošním roce vyhrálo ze třinácti přihlášených družstvo MP Havířov I, kterou reprezentovali strážníci Václav Antošík a Jaromír Třetina. Úspěšně tak obhájili vítězství z minulých ročníků. Druhé místo obsadili zástupci MP Karviná Michael Rumpel a Lukáš Balicki a na třetím místě skončilo družstvo MP Havířov II ve složení Martin Šafář a Pavel Samek.

Nejlepším střelcem se stal člen vítězného družstva - zástupce havířovské městské policie Václav Antošík. Také v letošním ročníku byla vyhlášena Cena ředitele MP Havířov za největší počet nastřílených "desítek". Tuto speciální cenu vyhrál opět zástupce havířovských strážníků Martin Šafář.

Podle statutu soutěže platí, že pokud se podaří družstvu vyhrát třikrát po sobě, stává se majitelem putovního poháru. Ten strážníci MP Havířov získali již několikrát. Historicky první putovní pohár získalo družstvo havířovské policie za období od roku 2003 do roku 2005 a poté v letech 2010 až 2012, 2013 až 2015 a 2016 až 2018. Letošním opětovným vítězstvím se tak havířovští strážníci stali nejúspěšnějším týmem střelců.


autor: Monika Krpelíková, MP Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.