> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Květinové slavnosti města

vloženo: 19.05.2018           komentářů: 0

Květinové slavnosti města se blíží. Havířov v květech letos završí ohňostroj a Nazareth
Po třech letech městem v květinovém průvodu opět projedou nazdobené alegorické vozy, které doprovodí taneční soubory a různé kulturní a sportovní skupiny. Havířov rozkvete 16. června 2018 a celou akcí se ponese téma České století. Motivováno jím bude nejen květinové korzo, ale také doprovodný program.

Téma Havířova v květech směřuje k letošnímu významnému stému výročí Dne vzniku samostatného Československa. "Tradiční součástí akce bude soutěžní přehlídka profesionálních floristů, kteří rovněž budou tvořit v duchu oslav významného výročí tentokrát na téma Století české pohádky. S ohledem na zvolené téma se na akci nesmírně těším a tímto všechny srdečně zvu," uvádí primátorka města Jana Feberová.

Na náměstí Republiky pobaví publikum Béčkoví chlapci, Vonička, Markéta Konvičková, Dan Nekonečný, 4TET, Ondřej Havelka s Melody Makers a Rock&roll band Marcela Woodmana. Hudební program pak vyvrcholí vystoupením skotské skupiny Nazareth.

Vedle hudební části programu připravilo Městské kulturní středisko také doprovodný program, který završí ohňostroj "Sto let vlasti české". Ten doprovodí hudba českých mistrů v kombinaci se zvukovými klipy z historie Československé republiky. V duchu tématu, které se váže na letošní významné výročí vzniku českého státu, bude v centru města vojenský tábor z doby 1. světové války, prvorepubliková pošta, legionáři, kavaleristé a spousta další interaktivní a edukativní zábavy včetně ukázky střelby z dobových zbraní. Lidé si budou moci užít velké množství zážitkových atrakcí.

Českým stoletím bude motivována také hlavní atrakce slavnosti, kterým je oblíbené květinové korzo. Ve zhruba hodinu trvající přehlídce zhlédnou diváci také významné osobnosti československé historie, včetně T. G. Masaryka, který povede čelo průvodu. Chybět tradičně nebudou místní soubory a kolektivy.

Tradiční floristická soutěž

Návštěvníci akce budou letos hodnotit květinové sochy a nazdobené alegorické vozy. Pohádkové sochy budou vystaveny na zelené ploše vedle náměstí a květinové vozy po ukončení průvodu budou ke zhlédnutí na centrálním parkovišti. Od třetí hodiny odpolední zde budou moci návštěvníci akce prostřednictvím anketních lístků sochy a vozy hodnotit. Samotný anketní lístek bude slosovatelný o Cenu primátorky a Cenu svazu květinářů a floristů. Vyhlášení výsledků hlasování a předání cen proběhne na pódiu na náměstí v 18 hodin.

Centrum města rozkvete po třech letech

Tradice Havířova v květech sahá do roku 1973. Od roku 2009 do roku 2015 probíhala velkolepá akce v Havířově každoročně. V roce 2015 se zdálo, že akce bude zrušena. Nakonec zastupitelstvo schválilo, že se nebude pořádat pravidelně každým rokem, ale v kulatých a půl kulatých výročích města a vždy jednou mezi tím, tedy po třech a po dvou letech.

Nepravidelný cyklus konání celoměstské akce dle vedení města akci Havířovanům znevšední a do města naláká více návštěvníků. "Havířov v květech není pro město levná záležitost. Akce nás stojí přibližně 3 miliony korun. Byla by však nesmírná škoda, kdyby tato jedinečná tradice našeho města zanikla úplně," vysvětluje havířovská primátorka Jana Feberová.

Ilustrační foto - Havířov v květech v minulosti:

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.