> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Havířově řádí energetičtí šmejdi

vloženo: 16.05.2018           komentářů: 0

V Havířově opět řádí „energetičtí šmejdi“

Magistrát města Havířova upozorňuje obyvatele města, že se v těchto dnech opět objevila informace, že havířovské domácnosti obchází pochybní podomní prodejci energií, a to přesto, že v Havířově je podomní prodej zakázán obecně závaznou vyhláškou, a to bez výjimek. Město proto apeluje na své občany, aby se nedali zmást nekalými praktikami podomních prodejců a v případě, že se objeví u jejich dveří, ihned kontaktovali Městskou polici Havířov.

Někteří dodavatelé elektřiny a zemního plynu uplatňují nestandardní postup a stále nové metody, jak zákazníky přesvědčit, aby s nimi podepsali smlouvu na dodávku energií. Někdy prodejci potenciální zákazníky oslovují telefonicky, jindy jim rovnou zaklepou na dveře.

Často požadují předložení stávajících smluv nebo faktur za energie a vyhrožují vysokými pokutami a sankcemi, pokud je občan nepředloží. V rámci podomního prodeje jsou často uplatňovány nestandardní obchodní postupy a zákazníkům jsou poskytovány zkreslené či neúplné informace. Takové postupy jsou proti dobrým mravům a mohou být považovány za protiprávní. Nejvíce ohroženou skupinou jsou už tradičně starší občané a důchodci, na něž také podvodníci nejčastěji cílí. Zástupci jednotlivých firem jsou většinou placeni za každou „duši“, kterou uloví.

Triky podomních prodejců energií:
1. Podávají falešné informace - např. že stávající dodavatel končí, že město vysoutěžilo pro občany levnější dodávky energií apod.
2. Zamlčují, že se jedná o změnu dodavatele, místo toho tvrdí, že jde „jen o slevu“.
3. Neinformují zákazníka úplně a pravdivě o podmínkách či dalších dodatečných poplatcích.
4. Záměrně nadhodnocují spotřebu, aby úspora vypadala větší.
5. Představují se falešnými jmény i firmami - vydávají se za pracovníky distributorských firem, které kontrolují elektroměry.
6. Zamlčují fixní poplatky a poukazují na velké procentní slevy.

V případě, že se s takovou nabídkou setkáte, rozhodně nic nepodepisujte. Vyžádejte si veškerou dokumentaci a po jejím prostudování se poraďte s odborníkem. Doporučujeme věnovat dostatečnou pozornost pročtení předložených dokumentů a srovnání předložené nabídky s ostatními, například na internetu.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.