> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Havířově budou jednosměrky

vloženo: 05.05.2018           komentářů: 0


Z Moskevské ulice a z ulice Astronautů v Havířově budou jednosměrky
Vedení havířovské radnice během měsíce dubna rozhodlo o zjednosměrnění ulic Moskevská a Astronautů. Během včerejšího jednání obeznámili s důležitými změnami v organizaci dopravy v Havířově Radu města. Havířovští si od těchto změn slibují vyřešení dlouhodobě neuspokojivé dopravní situace v této lokalitě.


V současnosti je komunikace na Moskevské ulici obousměrná a řidiči na ní parkují podélně střídavě na jedné a druhé straně. Šířka komunikace neumožňuje příliš bezpečné míjení se protijedoucích vozidel, což negativně ovlivňuje plynulost provozu na této ulici. Lokalita se navíc dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích stání.

Komplexní řešení situace na Moskevské ulici již vedení Havířova v minulosti několikrát projednávalo. Jeden z posledních návrhů, který vycházel se studie z roku 2012, počítal s rozšířením této ulice, jejím zjednosměrněním a vytvořením šikmých parkovacích stání. „Návrh vyžadoval pokácení aleje stromů podél Moskevské ulice, a proto k němu město nepřistoupilo. V loňském roce jsme proto zadali zpracovaní navazující studie, která řeší zjednosměrnění komunikace a vytvoření nových parkovacích míst bez rozšíření komunikace nebo jiných stavebních úprav a devastačních zásahů do naší zeleně,“ vysvětluje hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Současně s Moskevskou ulicí bude jednosměrný provoz zaveden také na ulici Astronautů. Moskevská ulice bude zjednosměrněna v úseku od Mozartovy ulice až po výjezd z parkoviště u domu Moskevská 1a, a to ve směru od Mozartovy. Ulicí Astronautů v úseku od Mozartovy ulice po výjezd z areálu městské sportovní haly povede jednosměrka ve směru od Mozartovy ulice. „Dojde k navýšení parkovací kapacity v dané lokalitě, a to konkrétně o 55 míst na Moskevské a 92 míst na ulici Astronautů,“ doplňuje náměstek Šlachta.

Ulice Astronautů bývá na přechodnou dobu zjednosměrněna při všech celoměstských akcích, jako jsou Havířovské slavnosti, Havířov v květech nebo Havířovská desítka.

Práce na samotném zjednosměrnění ulic město rozdělí do dvou na sebe navazujících částí – v první etapě zjednosměrní ul. Astronautů, ve druhé pak Moskevskou. První etapu chce město dokončit ještě před konáním celoměstské akce Havířov v květech. Poté bude následovat druhá etapa. S ohledem na administrativní náležitosti povolení změny organizace dopravy příslušnými orgány mohou být práce započaty nejdříve 6. června tohoto roku.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.