> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konopná lékárna v Havířově mění

vloženo: 03.05.2018           komentářů: 0

Na Konopnou lékárnu v nových prostorách se mohou těšit obyvatelé moravskoslezského města Havířov. Prodejna specializující se na konopné prostředky se slavnostně otevře veřejnosti 3. května v 9:00. Nově je umístěna na zastávce Havířov – střed na ulici Dlouhá třída 475/27.


Tento čtvrtek 3. května se v 9:00 otevře slavnostně konopná lékárna v nových prostorech Havířova, a to hned na zastávce Havířov - střed. „Všechny srdečně zveme, ať nás na otvíračku přijdou podpořit, třeba jen úsměvem a děkujeme, že nám klienti pomáhají v šíření dobrého jména. Věříme, že se bude konceptu i nadále dařit jako doposud, a že havířovští patrioti budou i nadále reprezentovat naše město kvalitní prací,“ vzkazuje Michal Kylar, franšízový provozovatel a odpovědný vedoucí konopné lékárny, ....konopnyshop.cz.

Z Havířova do celého světa

Konopná rostlina a její možnosti si budují v celém světě výborné reference při léčbě bolestí, imunologických i kožních nemocí a je velkým předpokladem, že se stane opět po tolika letech vysoce respektovaným léčivem ve farmacii. Vědci i odborníci se domnívají, že brzy tato rostlina dostane zelenou při léčbě rakoviny ve větším měřítku, než je povolována dnes. Ve srovnání se situací několik let zpátky můžeme pozorovat vzestup povědomí o účincích konopí a jeho možnostech nejen v České republice. Nemalou zásluhu na tom mají právě také rodáci z Havířova.

Jiří Stabla a Hana Pristášová se nebáli a vrhli se do propagace konopných výrobků od nuly. Vymysleli koncept, který lidem ukazuje, že příroda nám pomáhá odjakživa, a že ne vždy se lidé dozvídají pravdu. Nástup sociálních médií a spolupráce s novináři jim zajistili prostor pro šíření povědomí o konopí postupně do celého světa. V roce 2014 značka Carun, kterou spolu v Havířově na Šumbarku založili, vyhrála světové uznání. Produkt Univerzální konopná mast Carun vyhrál v Londýně na prestižní trade show druhé místo jako nejlepší přírodní novinka roku. „V tu chvíli jsem se rozbrečel a šel pryč. Neustál jsem tu radost. Podobně jsem to měl, když jsme otevírali první světové Konopné lázně ve Volarech nebo lékárnu na Václavském náměstí,“ popisuje Jiří Stabla, zakladatel Carun Pharmacy a Konopných lékáren.

Konopné produkty se těší oblibě

Dnes jejich práci oceňují lidé v Číně, USA, Velké Británii, Polsku i Slovensku a stále se jedná o nových možnostech, které mohou mít výrazný vliv na světové postavení konopí ve společnosti a přínos pro lidstvo i přírodu. „Přeju to každému, ten pocit po tak dlouhé a namáhavé práci, ty spokojené zákazníky a tisíce děkovných dopisů,“ prozradila Hana Pristášová.

autor: konopnyshop.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.