> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konopná lékárna v Havířově mění

vloženo: 03.05.2018           komentářů: 0

Na Konopnou lékárnu v nových prostorách se mohou těšit obyvatelé moravskoslezského města Havířov. Prodejna specializující se na konopné prostředky se slavnostně otevře veřejnosti 3. května v 9:00. Nově je umístěna na zastávce Havířov – střed na ulici Dlouhá třída 475/27.


Tento čtvrtek 3. května se v 9:00 otevře slavnostně konopná lékárna v nových prostorech Havířova, a to hned na zastávce Havířov - střed. „Všechny srdečně zveme, ať nás na otvíračku přijdou podpořit, třeba jen úsměvem a děkujeme, že nám klienti pomáhají v šíření dobrého jména. Věříme, že se bude konceptu i nadále dařit jako doposud, a že havířovští patrioti budou i nadále reprezentovat naše město kvalitní prací,“ vzkazuje Michal Kylar, franšízový provozovatel a odpovědný vedoucí konopné lékárny, ....konopnyshop.cz.

Z Havířova do celého světa

Konopná rostlina a její možnosti si budují v celém světě výborné reference při léčbě bolestí, imunologických i kožních nemocí a je velkým předpokladem, že se stane opět po tolika letech vysoce respektovaným léčivem ve farmacii. Vědci i odborníci se domnívají, že brzy tato rostlina dostane zelenou při léčbě rakoviny ve větším měřítku, než je povolována dnes. Ve srovnání se situací několik let zpátky můžeme pozorovat vzestup povědomí o účincích konopí a jeho možnostech nejen v České republice. Nemalou zásluhu na tom mají právě také rodáci z Havířova.

Jiří Stabla a Hana Pristášová se nebáli a vrhli se do propagace konopných výrobků od nuly. Vymysleli koncept, který lidem ukazuje, že příroda nám pomáhá odjakživa, a že ne vždy se lidé dozvídají pravdu. Nástup sociálních médií a spolupráce s novináři jim zajistili prostor pro šíření povědomí o konopí postupně do celého světa. V roce 2014 značka Carun, kterou spolu v Havířově na Šumbarku založili, vyhrála světové uznání. Produkt Univerzální konopná mast Carun vyhrál v Londýně na prestižní trade show druhé místo jako nejlepší přírodní novinka roku. „V tu chvíli jsem se rozbrečel a šel pryč. Neustál jsem tu radost. Podobně jsem to měl, když jsme otevírali první světové Konopné lázně ve Volarech nebo lékárnu na Václavském náměstí,“ popisuje Jiří Stabla, zakladatel Carun Pharmacy a Konopných lékáren.

Konopné produkty se těší oblibě

Dnes jejich práci oceňují lidé v Číně, USA, Velké Británii, Polsku i Slovensku a stále se jedná o nových možnostech, které mohou mít výrazný vliv na světové postavení konopí ve společnosti a přínos pro lidstvo i přírodu. „Přeju to každému, ten pocit po tak dlouhé a namáhavé práci, ty spokojené zákazníky a tisíce děkovných dopisů,“ prozradila Hana Pristášová.

autor: konopnyshop.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.