> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Na havířovském zimním stadionu

vloženo: 17.04.2018           komentářů: 0

Na havířovském zimním stadionu budou mít nové, bezpečnější mantinely
Ve Víceúčelové hale v Havířově budou brzy zcela nové hokejové mantinely, které budou vyhovovat současným normám a budou bezpečnější pro hráče i fanoušky. Technická úroveň havířovského zimního stadionu se tak posune zase o kousek dále.

Stávající hokejové mantinely ledové plochy ve Víceúčelové hale již nevyhovují normám a předpisům Českého svazu ledního hokeje a Mezinárodní federace ledního hokeje. "Na stávající mantinely nám byla již druhým rokem udělena výjimka. Jsem proto rád, že jsme od města do rozpočtu dostali finance na to, abychom je konečně vyměnili," říká ředitel městské Správy sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) Radomír Kácal.

Nové mantinely by měly být bezpečnější pro hokejové fanoušky. "Mantinel jako takový se skládá z mantinelového hrazení a bezpečnostního skla. Nové mantinelové hrazení bude sice nižší, ale bezpečnostní sklo bude vyšší. V součtu obou výšek pak bude mantinel vyšší tak, aby případný puk ze hry měl menší šanci zasáhnout diváky v hledišti," vysvětluje Kácal a dodává, že bezpečnostní skla již nebudou propojena kovovou lištou, což sníží riziko úrazu hlavně trénujících dětí a mládeže.

V rámci výměny mantinelů nechá SSRZ vyměnit jednu bezpečnostní síť a některé prvky na střídačkách. Společně s mantinely pořídí také speciální fólii bílé barvy, která bude položena před obnovením ledové plochy. "Naše flekatá ledová plocha je sice unikátní a můžeme říci, že nás proslavila, ale opakovaný vtip není vtipem, takže pro příští sezonu si zajistíme bílý led sami," podotýká s úsměvem ředitel Kácal.

Výměna mantinelů vyjde přibližně na jeden a tři čtvrtě milionu a probíhat bude zhruba do půlky června tak, aby nenarušila přípravu na hokejovou sezonu. SSRZ již zahájila demontáž původních mantinelů. Staré mantinely nepřijdou vniveč a použijí se na nově budované hokejbalové hřiště u ZŠ Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku, které chce město postavit během léta.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.