> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Městská realitní agentura dokončuje

vloženo: 16.04.2018           komentářů: 0

Městská realitní agentura dokončuje sanace dalších bloků obytných domů, nové budky dostanou rorýsi a kavky
Na konci května budou dokončeny sanace tří obytných bloků na ulici 17. listopadu a Na Nábřeží v celkové částce 44,2 miliónů korun. Programově tak pokračují investice města Havířova do zvelebování majetku a zvyšování komfortu bydlení. Stavební úpravy budou mít vliv na snížení energetických nákladů na vytápění, zlepšení hlukové izolace a zcela promění estetický vzhled domů. Na své si přijdou také ptačí obyvatelé domů, kteří na doporučení ornitologa dostanou nové budky.
Městská realitní agentura, která spravuje bytový fond v Havířově, realizuje v současné době další rozsáhlé sanační práce na dvou blocích na ulici 17. listopadu č. 2, 4, 6 a č. 8, 10, 12 a 14, které zahrnují úpravu hlavního a zadního vstupu včetně výměny vstupních dveří, rekonstrukci lodžií, stavební úpravy balkonů, osazení sklepních oken, zateplení obvodových konstrukcí certifikovaným zateplovacím systémem ETICS, úpravu soklu, klempířské, zámečnické práce a opravy společných prostor domu. Průběh prací probíhá standardním způsobem bez jakýchkoli problémů. „Do konce května bude dokončena ještě sanace domu Na Nábřeží č. 129 až 133, kde je předmětem zakázky mimo jiné výměna oken, odstranění anglických dvorků, úprava hlavního a zadního vstupu, rekonstrukce lodžií, zateplení obvodových konstrukcí, úprava soklu, klempířské práce, zámečnické práce a opravy společných prostor domu,“ popsal jednatel MRA Robert Masarovič. „Sanace domu Na Nábřeží 129 až 133 má rozpočet 16,9 milionů, náklady na sanaci zmíněných bloků na ulici 17. listopadu dosáhnou zhruba 27,3 milionů korun,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.
Zajímavostí je požadavek ornitologů, kteří u zmíněných bloků v ulici Na Nábřeží objevili hnízdo kavky obecné a výskyt rorýsů. „Musíme vybudovat pro kavky obecné náhradní bydlení. V koruně vysokého stromu naproti domu budou umístěny ptačí budky pro kavky a pro rorýsa už je vytipováno místo pro speciální rorýsovník pod atikou přímo na fasádě domu,“ zmínil vedoucí investičně-provozního odboru Marek Klimša.
FOTO: Do konce května bude dokončena rozsáhlá sanace domu na ulici 17. listopadu, kde jde vše podle plánu.
FOTO: Při sanaci domu Na Nábřeží musí stavbaři instalovat nové bydlení pro ptačí obyvatele bloku. Na blízkém stromu budou budky pro kavky a na fasádě pod atikou najdou hnízdiště rorýsi.

autor: Marek Klimša

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.