> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Líheň 2018

vloženo: 23.03.2018           komentářů: 0

Třetí kolo naprosto ovládly zahraniční kapely!
Absolutním ovládnutím klubů zahraničními kapelami skončilo třetí kolo soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018. Kvůli zdravotní indispozici jediného českého zástupce se představily dvě polské a tři slovenské skupiny. Postup nakonec slavili jen naši východní sousedi.
Do havířovského Jazz clubu přijely dvě polské a jedna slovenská kapela a klub se po začátku tohoto kola doslova naplnil k prasknutí. Obsazeno bylo do posledního místa a ti, kdo přišli později, prostě koncert prostáli u dveří. Rozhodně toho ale nelitovali. Možná právě stojící fanoušci vytáhli na pomyslný parket i sedící fanoušky a tak atmosféra byla naprosto skvělá. „Prvním dvěma kapelám nic nechybělo, snad jen větší hitovost písní, které předvedla až postupující třetí kapela The Gang z Bratislavy. Pro její postup hovořila dokonalá souhra, práce s publikem a celkově vizáž jednotlivých členů – prostě to byla rocková kapela přesně tak, jak má rocková kapela vypadat. A na tomto se shodla celá sedmičlenná porota bez rozdílu,“ prozradil za pořádající agenturu Viking agency jeden z porotců Milan Zupko. Ten také velmi pozitivně hodnotil výkon zpěváka první účinkující kapely Ironbound z polského Rybnika. Nicméně ani třetí účinkující Line of Dead z polského Krakowa neupadne v zapomnění, když vnášeli do atmosféry klubu velmi pozitivní náladu. „Sice měli hned po příjezdu do Havířova smůlu, když jim na hotelu dva členové uvázli ve výtahu a vypadalo to, že budeme muset přehazovat pořadí kapel, ale nakonec na poslední chvíli dorazili a vše proběhlo dle plánu,“ dodává úsměvnou historku pořadatel.
V karvinském Hard Cafe tentokrát vystoupily jen dvě skupiny, když jediného českého zástupce v tomto kole (pražské Soul Keeper) na poslední chvíli skolila viróza a na oslovení náhradníka už nezbyl čas. „Máme za sebou třetí kolo Líhně v Hard Café a dlužno říct, že opět vydařené. Dokonce se to jeví tak, že i lidé zaregistrovali, že tato dlouholetá soutěž běží i u nás v klubu, a poctili nás početnější návštěvou. Souboj o jedno postupové místo se nakonec omezil na dvě kapely ze Slovenska,“ popisuje zdejší porotce Rudolf Schweser.
Kapela z Topolčan, která si říká Head2Down, si podle něj připravila docela slušný nářez se screamingovým zpěvem, který místy dokonce rapoval v expresivním pojetí. Frontman nikoho nenechal na pochybách, že si své místo za mikrofonem zaslouží a zpěv ozdobil slušnou pohybovou show s mrskající se dredovou kšticí připomínající listy vrtulníku. Kapela sázela jednu pecku za druhou, ale ani bicí, kytara a basa nijak nezaostávaly za svým zpěvákem. „Druhá kapela z Bratislavy Storyum nás u zvukové zkoušky chtěla ošálit svým "neumětelstvím" a zvolila skladbu typu „Dajána“ s učňovským pojetím hry retardovaných hornických učňů. Leč na nás si nepřišla. Když pak začala svou skutečnou produkci, najednou to bylo jinde a začala se na nás valit tvrdá muzika severského stylu podpořená samplem. Opět charismatická zrzavá zpěvačka vévodila na prknech a velmi jí to tam slušelo,“ popsal originálně výkon účinkujících Rudolf s tím, že: „Asi jen proto, že jsme kraj rázovitý a milující tvrdou muziku, všech pět porotců jako vítěze označilo Head2Down!“
Čtvrté základní kolo proběhne v poprockovém duchu v Jazz clubu tradičně ve čtvrtek (29. března) a v karvinském Hard Café se fanoušci mohou těšit na rockovou párty poprvé v páteční termín (30. března). Vstup je tradičně zdarma zejména díky podpory města Havířov a Moravskoslezského kraje. Více informací na ....lihen.cz a FB profilu soutěže.


autor: www.vikingagency.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.