> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Líheň 2018

vloženo: 23.03.2018           komentářů: 0

Třetí kolo naprosto ovládly zahraniční kapely!
Absolutním ovládnutím klubů zahraničními kapelami skončilo třetí kolo soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018. Kvůli zdravotní indispozici jediného českého zástupce se představily dvě polské a tři slovenské skupiny. Postup nakonec slavili jen naši východní sousedi.
Do havířovského Jazz clubu přijely dvě polské a jedna slovenská kapela a klub se po začátku tohoto kola doslova naplnil k prasknutí. Obsazeno bylo do posledního místa a ti, kdo přišli později, prostě koncert prostáli u dveří. Rozhodně toho ale nelitovali. Možná právě stojící fanoušci vytáhli na pomyslný parket i sedící fanoušky a tak atmosféra byla naprosto skvělá. „Prvním dvěma kapelám nic nechybělo, snad jen větší hitovost písní, které předvedla až postupující třetí kapela The Gang z Bratislavy. Pro její postup hovořila dokonalá souhra, práce s publikem a celkově vizáž jednotlivých členů – prostě to byla rocková kapela přesně tak, jak má rocková kapela vypadat. A na tomto se shodla celá sedmičlenná porota bez rozdílu,“ prozradil za pořádající agenturu Viking agency jeden z porotců Milan Zupko. Ten také velmi pozitivně hodnotil výkon zpěváka první účinkující kapely Ironbound z polského Rybnika. Nicméně ani třetí účinkující Line of Dead z polského Krakowa neupadne v zapomnění, když vnášeli do atmosféry klubu velmi pozitivní náladu. „Sice měli hned po příjezdu do Havířova smůlu, když jim na hotelu dva členové uvázli ve výtahu a vypadalo to, že budeme muset přehazovat pořadí kapel, ale nakonec na poslední chvíli dorazili a vše proběhlo dle plánu,“ dodává úsměvnou historku pořadatel.
V karvinském Hard Cafe tentokrát vystoupily jen dvě skupiny, když jediného českého zástupce v tomto kole (pražské Soul Keeper) na poslední chvíli skolila viróza a na oslovení náhradníka už nezbyl čas. „Máme za sebou třetí kolo Líhně v Hard Café a dlužno říct, že opět vydařené. Dokonce se to jeví tak, že i lidé zaregistrovali, že tato dlouholetá soutěž běží i u nás v klubu, a poctili nás početnější návštěvou. Souboj o jedno postupové místo se nakonec omezil na dvě kapely ze Slovenska,“ popisuje zdejší porotce Rudolf Schweser.
Kapela z Topolčan, která si říká Head2Down, si podle něj připravila docela slušný nářez se screamingovým zpěvem, který místy dokonce rapoval v expresivním pojetí. Frontman nikoho nenechal na pochybách, že si své místo za mikrofonem zaslouží a zpěv ozdobil slušnou pohybovou show s mrskající se dredovou kšticí připomínající listy vrtulníku. Kapela sázela jednu pecku za druhou, ale ani bicí, kytara a basa nijak nezaostávaly za svým zpěvákem. „Druhá kapela z Bratislavy Storyum nás u zvukové zkoušky chtěla ošálit svým "neumětelstvím" a zvolila skladbu typu „Dajána“ s učňovským pojetím hry retardovaných hornických učňů. Leč na nás si nepřišla. Když pak začala svou skutečnou produkci, najednou to bylo jinde a začala se na nás valit tvrdá muzika severského stylu podpořená samplem. Opět charismatická zrzavá zpěvačka vévodila na prknech a velmi jí to tam slušelo,“ popsal originálně výkon účinkujících Rudolf s tím, že: „Asi jen proto, že jsme kraj rázovitý a milující tvrdou muziku, všech pět porotců jako vítěze označilo Head2Down!“
Čtvrté základní kolo proběhne v poprockovém duchu v Jazz clubu tradičně ve čtvrtek (29. března) a v karvinském Hard Café se fanoušci mohou těšit na rockovou párty poprvé v páteční termín (30. března). Vstup je tradičně zdarma zejména díky podpory města Havířov a Moravskoslezského kraje. Více informací na ....lihen.cz a FB profilu soutěže.


autor: www.vikingagency.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.