> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozbitá vozovka a auta parkující

vloženo: 15.03.2018           komentářů: 0

Na Stavbařské ulici přibudou parkovací místa

Rozbitá vozovka a auta parkující na obrubnících a na trávě trápí obyvatele Stavbařské ulice v Havířově už delší dobu. Tento problém se zanedlouho stane minulostí. Město na této ulici nechá opravit vozovku i přilehlé chodníky a vybuduje nová parkovací místa.

„Problém s parkováním trápí většinu obyvatel města, nejen těch na Stavbařské ulici. V době, kdy naše město vznikalo, nebylo obvyklé, aby každá rodina měla auto, natož dvě nebo tři. Problém s parkováním tady je a vždy bude – je potřeba ho řešit s rozumem. Situace na Stavbařské ulici už byla opravdu tristní, proto jsme se rozhodli ji vyřešit,“ vysvětluje havířovská primátorka Jana Feberová.

Na Stavbařské ulici tak město nechá kompletně zrekonstruovat vozovku a asi 30metrový úsek cesty vedoucí k ulici U Stromovky nechá odfrézovat a opravit. Ke stávajícím 30 parkovacím místům přibudou stání nová, jejich celkový počet pak bude 69, z toho 4 parkovací stání budou určena pro tělesně postižené. Chodníky nacházející se mezi jednotlivými parkovacími plochami budou také opraveny a vzniknou i nová místa pro kontejnery. Celé parkoviště bude ze zámkové dlažby. Zároveň město opraví veřejné osvětlení, upraví dopravní značení a okolo parkoviště nechá vyset trávu. Nové parkoviště tak město vyjde na téměř 5 a půl milionu korun.

Kvůli novým parkovacím místům již město nechalo pokácet 6 stromů. „Zdravotní stav habrů i hlohu, které lemovaly komunikaci, nebyl dobrý. Koruny byly proschlé a z drobných větví odpadávala kůra. Ořezy stromů by pyramidální tvar koruny habrů jen poškozovaly, proto by jejich odstranění bylo vhodné i v případě, že by zde žádné parkoviště nemělo být budováno,“ vysvětluje Jan Smola z odboru životního prostředí úřadu města.

Havířov dbá na náhradní výsadbu stromů

Stromy jsou v Havířově důležitou součástí vnitroblokové zeleně, proto město v případě, že se kácí z důvodu investičních akcí, dbá na jejich náhradu.

„Přeci jen jsme městem květů a zeleně. Při volbě investičních akcí bereme samozřejmě v potaz také jejich dopad na životní prostředí. Náš odbor životního prostředí vždy pečlivě posuzuje vhodnost odstranění stromoví či jiné zeleně a přísně si nárokuje náhradní výsadbu,“ vysvětluje hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

S ohledem na stísněné možnosti Stavbařské ulice bude náhradní výsadba provedena v jiných částech města. Náhradou a pokácené stromy bude nejpozději do konce letošního listopadu vysazeno 7 stromů - 3 stromy mezi Kauflandem na Těšínské ulici a obytnými domy na Hálkově ulici a 4 stromy v aleji na ulici Karolíny Světlé.

Město by letos chtělo rozšířit ještě další dvě parkoviště, a to u kostela sv. Anny a na Točité ulici. Proto bylo u sv. Anny vykáceno 6 stromů a na Točité pokácen 1 strom. Jako náhradní výsadbu za stromy u sv. Anny a na Točité město vysadí 14 třešní sakura podél přístupového chodníku k železniční zastávce Havířov - střed a založí živý plot kolem nového parkoviště na Točité ulici.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.