> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozbitá vozovka a auta parkující

vloženo: 15.03.2018           komentářů: 0

Na Stavbařské ulici přibudou parkovací místa

Rozbitá vozovka a auta parkující na obrubnících a na trávě trápí obyvatele Stavbařské ulice v Havířově už delší dobu. Tento problém se zanedlouho stane minulostí. Město na této ulici nechá opravit vozovku i přilehlé chodníky a vybuduje nová parkovací místa.

„Problém s parkováním trápí většinu obyvatel města, nejen těch na Stavbařské ulici. V době, kdy naše město vznikalo, nebylo obvyklé, aby každá rodina měla auto, natož dvě nebo tři. Problém s parkováním tady je a vždy bude – je potřeba ho řešit s rozumem. Situace na Stavbařské ulici už byla opravdu tristní, proto jsme se rozhodli ji vyřešit,“ vysvětluje havířovská primátorka Jana Feberová.

Na Stavbařské ulici tak město nechá kompletně zrekonstruovat vozovku a asi 30metrový úsek cesty vedoucí k ulici U Stromovky nechá odfrézovat a opravit. Ke stávajícím 30 parkovacím místům přibudou stání nová, jejich celkový počet pak bude 69, z toho 4 parkovací stání budou určena pro tělesně postižené. Chodníky nacházející se mezi jednotlivými parkovacími plochami budou také opraveny a vzniknou i nová místa pro kontejnery. Celé parkoviště bude ze zámkové dlažby. Zároveň město opraví veřejné osvětlení, upraví dopravní značení a okolo parkoviště nechá vyset trávu. Nové parkoviště tak město vyjde na téměř 5 a půl milionu korun.

Kvůli novým parkovacím místům již město nechalo pokácet 6 stromů. „Zdravotní stav habrů i hlohu, které lemovaly komunikaci, nebyl dobrý. Koruny byly proschlé a z drobných větví odpadávala kůra. Ořezy stromů by pyramidální tvar koruny habrů jen poškozovaly, proto by jejich odstranění bylo vhodné i v případě, že by zde žádné parkoviště nemělo být budováno,“ vysvětluje Jan Smola z odboru životního prostředí úřadu města.

Havířov dbá na náhradní výsadbu stromů

Stromy jsou v Havířově důležitou součástí vnitroblokové zeleně, proto město v případě, že se kácí z důvodu investičních akcí, dbá na jejich náhradu.

„Přeci jen jsme městem květů a zeleně. Při volbě investičních akcí bereme samozřejmě v potaz také jejich dopad na životní prostředí. Náš odbor životního prostředí vždy pečlivě posuzuje vhodnost odstranění stromoví či jiné zeleně a přísně si nárokuje náhradní výsadbu,“ vysvětluje hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

S ohledem na stísněné možnosti Stavbařské ulice bude náhradní výsadba provedena v jiných částech města. Náhradou a pokácené stromy bude nejpozději do konce letošního listopadu vysazeno 7 stromů - 3 stromy mezi Kauflandem na Těšínské ulici a obytnými domy na Hálkově ulici a 4 stromy v aleji na ulici Karolíny Světlé.

Město by letos chtělo rozšířit ještě další dvě parkoviště, a to u kostela sv. Anny a na Točité ulici. Proto bylo u sv. Anny vykáceno 6 stromů a na Točité pokácen 1 strom. Jako náhradní výsadbu za stromy u sv. Anny a na Točité město vysadí 14 třešní sakura podél přístupového chodníku k železniční zastávce Havířov - střed a založí živý plot kolem nového parkoviště na Točité ulici.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.