> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Polská a česká kapela postupují!

vloženo: 12.03.2018           komentářů: 0

Z prvního kola postupují polská a čeká kapela!
Opět po roce se rozeběhla kola jedné z největších soutěží amatérských hudebníků pod názvem Líheň. Její sedmnáctý ročník je opět mezinárodní, což dokazovalo už složení prvních základních kol, která se konala tradičně v havířovském Jazz clubu a historicky poprvé i v karvinském klubu Hard Café.
„Vypadá to, že i karvinští fanoušci dobré amatérské muziky si na Líheň najdou cestu a budou tak moci činit až do konce dubna každý čtvrtek nebo pátek. Budeme rádi, když budou chodit v hojném poštu, také proto jsme pro ně připravili i soutěž PRIMrock, aby nesoutěžily jen kapely, ale i návštěvníci koncertních soutěžních kol. V Jazz clubu jsou už na Líheň zvyklí a tak se kapelám před plným klubem dobře hraje, nicméně i tady budou fanoušci vyhrávat stejně jako kapely,“ zhodnotil první kolo ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency. Pro letošní ročník přesto připravili pořadatelé alespoň jeden netradiční krok. „Na konci každého kola nedáváme ceny vítězům, ale poraženým. Vítěz kola totiž vždy postupuje do dalších bojů a má tak šanci na zisk ještě atraktivnějších cen. Proto letos oceňujeme a děkujeme tak těm, které už v letošním ročníku neuvidíme,“ vysvětluje Slonina.
Po prvním kole v havířovském Jazz clubu dostaly ceny (vtipný karton pánských ochran na celou festivalovou sezonu – pozn. autora) skupiny Sorefingers (Havířov, CZ) a Shock session (Turzovka, SK), když postup do semifinále vybojovala polská parta Snowblind (Katowice). V karvinském klubu Hard Café pak ceny získaly skupiny GAIA (Otrokovice) a IFA Rock (Chotěšov), a z postupu se těší energická mezinárodní parta Mad Days (SK, CZ, Rusko). Další kola proběhnout už tento čtvrtek a vstup do obou klubů je tradičně ZDARMA. V Karviné vystoupí české rockové kapely Uchovejte v Temnu a NO WORRIES a polská parta HURROCKAINE, v Havířově v poprockovém duchu české skupiny Filip Zangi & PURPUR, Víčko a slovenští Vertigo BAF.
Postupně se v Líhni 2018 vždy v každém kole představují tři kapely, z nichž odborná porota vybírá jednoho postupujícího. Čtyři nejlepší se pak po úspěchu v semifinále utkají o hlavní ceny v hodnotě přes 100.000,- Kč ve Velkém finále 2. června 2018. Více informací o soutěži a programu na ....lihen.cz a FB profilu soutěže.

autor: www.lihen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.