> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Polská a česká kapela postupují!

vloženo: 12.03.2018           komentářů: 0

Z prvního kola postupují polská a čeká kapela!
Opět po roce se rozeběhla kola jedné z největších soutěží amatérských hudebníků pod názvem Líheň. Její sedmnáctý ročník je opět mezinárodní, což dokazovalo už složení prvních základních kol, která se konala tradičně v havířovském Jazz clubu a historicky poprvé i v karvinském klubu Hard Café.
„Vypadá to, že i karvinští fanoušci dobré amatérské muziky si na Líheň najdou cestu a budou tak moci činit až do konce dubna každý čtvrtek nebo pátek. Budeme rádi, když budou chodit v hojném poštu, také proto jsme pro ně připravili i soutěž PRIMrock, aby nesoutěžily jen kapely, ale i návštěvníci koncertních soutěžních kol. V Jazz clubu jsou už na Líheň zvyklí a tak se kapelám před plným klubem dobře hraje, nicméně i tady budou fanoušci vyhrávat stejně jako kapely,“ zhodnotil první kolo ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency. Pro letošní ročník přesto připravili pořadatelé alespoň jeden netradiční krok. „Na konci každého kola nedáváme ceny vítězům, ale poraženým. Vítěz kola totiž vždy postupuje do dalších bojů a má tak šanci na zisk ještě atraktivnějších cen. Proto letos oceňujeme a děkujeme tak těm, které už v letošním ročníku neuvidíme,“ vysvětluje Slonina.
Po prvním kole v havířovském Jazz clubu dostaly ceny (vtipný karton pánských ochran na celou festivalovou sezonu – pozn. autora) skupiny Sorefingers (Havířov, CZ) a Shock session (Turzovka, SK), když postup do semifinále vybojovala polská parta Snowblind (Katowice). V karvinském klubu Hard Café pak ceny získaly skupiny GAIA (Otrokovice) a IFA Rock (Chotěšov), a z postupu se těší energická mezinárodní parta Mad Days (SK, CZ, Rusko). Další kola proběhnout už tento čtvrtek a vstup do obou klubů je tradičně ZDARMA. V Karviné vystoupí české rockové kapely Uchovejte v Temnu a NO WORRIES a polská parta HURROCKAINE, v Havířově v poprockovém duchu české skupiny Filip Zangi & PURPUR, Víčko a slovenští Vertigo BAF.
Postupně se v Líhni 2018 vždy v každém kole představují tři kapely, z nichž odborná porota vybírá jednoho postupujícího. Čtyři nejlepší se pak po úspěchu v semifinále utkají o hlavní ceny v hodnotě přes 100.000,- Kč ve Velkém finále 2. června 2018. Více informací o soutěži a programu na ....lihen.cz a FB profilu soutěže.

autor: www.lihen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.