> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muži si vybrali soupeře

vloženo: 09.03.2018           komentářů: 0

Muži si vybrali soupeře pro čtvrtfinále

Muži Torpeda si zajistili vítězství v základní části první ligy mužů již minulý víkend. Poslední kolo v Brně tak mohli odehrát relativně v klidu, vyčkávat na výsledky ostatních týmu a pomalu vybírat soupeře pro čtvrtfinálovou bitvu.

Sobotní utkání v Brně nabídlo vyrovnané utkání, které se hrálo v poklidném tempu. Po většinu zápasu tahal Pegres za kratší konec, ale i přesto dokázali havířovští hráči zvítězit. Rozhodující trefu zaznamenal devět vteřin před koncem gólem do prázdné brány kapitán týmu Pavel Bezděčík. Věříme, že touto trefou naladil Havířov na vítěznou vlnu před blížícím se play-off.

Po sobotních utkáních již byla známa kompletní osmička pro čtvrtfinálové boje, s oficiální volbou však museli muži počkat až do neděle 19 h. Havířov z pozice vítěze základní části mohl vybírat z celků na 5. – 8. pozici tabulky, jmenovitě Kanonýři Kladno, Start98 Praha-Kunratice, TJ Sokol Královské Vinohrady a Z.F.K. AQM Petrovice. Volba padla na 8. tým tabulky a regionálního soupeře Z.F.K. AQM Petrovice, se kterým mají naši muži v této sezóně vyrovnanou bilanci. Na domácí palubovce padli v poměru 3:6, porážku pak soupeři oplatili na jejich hřišti výhrou 11:5. Můžeme se tedy jistě těšit na vyrovnanou sérii plnou napínavých okamžiků. Soupeři se historicky potkali již dvakrát v play-off Národní ligy, kdy pokaždé stálo na vítězné straně havířovské Torpedo. Doufáme, že stejný výsledek se mužům podaří zopakovat také v 1. lize. Výběr čtvrtfinálového soupeře okomentoval trenér Filip Kubíček: „Volbu soupeře do play-off vždy nechávám na hráčích, takže také Petrovice si vybrala kabina. Jak ohledně cestování, tak o tom, že ve čtvrtfinále zažijeme derby.“

Pegres bude v play-off zajisté spoléhat na kvalitní obranu, která v základní části obdržela druhý nejmenší počet branek z celé soutěže, útočnou sílu Vojtěch Mžyka, který jako nejproduktivnější hráč Torpeda skončil na 7. místě kanadského bodování a samozřejmě na zkušenosti Pavla Kožušníka.

Čtvrtfinálová bitva začne již tento pátek 9.3.2018 od 18 h v MSH Havířov. Druhý zápas je pak na programu v neděli 11.3. od 19 h opět v Havířově. Přijďte i vy svými hlasivkami podpořit domácí Torpedo v prvních bitvách boje o postup mezi českou florbalovou smetánku.


autor: www.torpedohavirov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.