> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov je úspěšný v získávání

vloženo: 05.03.2018           komentářů: 0

Havířov je úspěšný v získávání dotací z cizích zdrojů. Letos očekává až 76 milionů korun.
Na posledním jednání Rady města byla havířovským radním předložena zpráva o čerpání dotací za období posledního roku a půl. Radní tak měli možnost zhodnotit, jak se městu daří získávat finance na různé projekty z cizích zdrojů.

„V materiálu je popsáno, kolik peněz nám přišlo z dotací za poslední zhruba rok a půl, co jsme ve vedení města. Za období od července roku 2016 až do ledna tohoto roku bylo předloženo 31 žádostí o dotaci, z toho 18 žádostí bylo doporučeno k financování a je v různých fázích realizace a 13 žádostí je v procesu posouzení na řídících orgánech jednotlivých operačních programů,“ říká havířovská primátorka Jana Feberová.

Z dotace město hradilo třeba čtvrtou etapu odkanalizování města v lokalitě kolem ulice U Jelena, která vyšla na téměř 23 milionů korun. Více než 9 a půl milionu však pokryla dotace. Nyní se připravuje pátá etapa odkanalizování kolem Fryštátské ulice, která město bude stát skoro 36 milionů korun. Z dotace však může pokrýt více než polovinu z těchto nákladů.

V uvedeném období posledního roku a půl získalo město z dotací téměř 57 milionů korun. V letošním roce na základě zpracovaných žádostí očekává město dotace ve výši až 76 milionů. „Naše oddělení strategického rozvoje připravuje ve spolupráci s dotčenými odbory úřadu města a městskými organizacemi velké množství projektových námětů a neustále vyhledává možnosti čerpání dotací z různých oblastí. Dotace se nám tak daří získávat úspěšně a díky tomu můžeme z rozpočtu města realizovat více investičních akcí,“ uvádí ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Havířov by prostřednictvím dotací dále rád spolufinancoval např. rekonstrukci bývalé základní školy na Mánesově ulici na domov se zvláštním režimem, projekty vedoucí ke zvýšení bezpečnosti na havířovských křižovatkách, sanaci obytných domů nebo modernizaci přednádražního prostoru.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.