> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov je úspěšný v získávání

vloženo: 05.03.2018           komentářů: 0

Havířov je úspěšný v získávání dotací z cizích zdrojů. Letos očekává až 76 milionů korun.
Na posledním jednání Rady města byla havířovským radním předložena zpráva o čerpání dotací za období posledního roku a půl. Radní tak měli možnost zhodnotit, jak se městu daří získávat finance na různé projekty z cizích zdrojů.

„V materiálu je popsáno, kolik peněz nám přišlo z dotací za poslední zhruba rok a půl, co jsme ve vedení města. Za období od července roku 2016 až do ledna tohoto roku bylo předloženo 31 žádostí o dotaci, z toho 18 žádostí bylo doporučeno k financování a je v různých fázích realizace a 13 žádostí je v procesu posouzení na řídících orgánech jednotlivých operačních programů,“ říká havířovská primátorka Jana Feberová.

Z dotace město hradilo třeba čtvrtou etapu odkanalizování města v lokalitě kolem ulice U Jelena, která vyšla na téměř 23 milionů korun. Více než 9 a půl milionu však pokryla dotace. Nyní se připravuje pátá etapa odkanalizování kolem Fryštátské ulice, která město bude stát skoro 36 milionů korun. Z dotace však může pokrýt více než polovinu z těchto nákladů.

V uvedeném období posledního roku a půl získalo město z dotací téměř 57 milionů korun. V letošním roce na základě zpracovaných žádostí očekává město dotace ve výši až 76 milionů. „Naše oddělení strategického rozvoje připravuje ve spolupráci s dotčenými odbory úřadu města a městskými organizacemi velké množství projektových námětů a neustále vyhledává možnosti čerpání dotací z různých oblastí. Dotace se nám tak daří získávat úspěšně a díky tomu můžeme z rozpočtu města realizovat více investičních akcí,“ uvádí ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Havířov by prostřednictvím dotací dále rád spolufinancoval např. rekonstrukci bývalé základní školy na Mánesově ulici na domov se zvláštním režimem, projekty vedoucí ke zvýšení bezpečnosti na havířovských křižovatkách, sanaci obytných domů nebo modernizaci přednádražního prostoru.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.