> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ porazil Motor a vrací sérii

vloženo: 04.03.2018           komentářů: 0

AZ porazil Motor a vrací sérii do Budějovic

Ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase museli hokejisté AZ RESIDOMO Havířov bezpodmínečně zvítězit, jinak by pro ně letošní sezóna skončila. Po bezbrankové první třetině dostal domácí do vedení rychlou střelou z mezikruží Tomi. Hosté však velmi rychle odpověděli a vypadalo to, že by zápas mohl napsat podobný scénář jako v sobotu. Proti tomu však byli Maruna s Bednářem, kteří v polovině zápasu zajistili AZetu dvougólové vedení, které si svěřenci trenéra Režnara uhájili až do závěrečné sirény. Série se tak za stavu 1:3 vrací do Českých Budějovic, kde se bude hrát v úterý.
WSM liga - CF 4 ne 4.3.17:00
AZ Residomo Havířov - ČEZ Motor České Budějovice
3:1 (0:0, 3.1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Tomi (M. Kalus, Maruna), 29. Maruna (Krisl, M. Kalus), 30. L. Bednář (Matai) – 22. Dostálek (Heřman, Pavlin). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Využití: 1:0. Diváci: 1.824. Střely na branku: 25:26 (10:11, 12:6, 3:9). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1
AZ Residomo Havířov: Růžička – Staněk, Krisl, Dujsík, R. Havel, Matai, Luža – Tomi, Maruna, M. Kalus – Sikora, L. Bednář, Kanko – Cihlář, Pořízek, Kotala – Fronk, Rác, Gřeš.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Čáp, F. Novák, Fillman, Pavlin, Pýcha – L. Květoň, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, Jonák – Dostálek, J. Mikyska, Heřman – Vlček, Galamboš, Martin Novák.

Lepší vstup do utkání měl Motor, už na začátku 2. minuty se před Růžičku natlačil Čermák, jehož střelu zastavil beton domácího gólmana. V 5.minutě chyboval hostující Martin Novák, Kanko jel sám na Kváču, ale zamířil těsně vedle pravé tyče jeho branky.

Další velkou šanci měl v 8. minutě hostující Jonák, ale ztroskotal na Růžičkově betonu. O tři minuty později mohlo udeřit na druhé straně, když Maruna našel Tomiho, jenž těsně minul tyč Kváčovy branky. Ve 13. minutě měl další šanci Motoru Čermák, ale Růžička opět zasáhl betonem.

V 16. minutě hrál AZ přesilovku, Tomi pálil z úhlu, ještě dorážel Kotala, Kváča puk jen vyrazil, ale pomohli mu obránci, kteří dostali puk do bezpečí. O dvě minuty později AZet špatně střídal a hosté jeli tři na jednoho, Čermák to vzal na sebe, ale Růžička jeho střelu vyrazil a dorážka šla mimo tyče.

Další velkou šanci měli hosté v závěru třetiny, když Dostálek nahrál obránci Novákovi, jehož rána těsně minula pravý horní růžek Růžičkovy branky. Po první třetině tedy stále platil stav 0:0.

Začátek druhé třetiny přinesl hned dvě rychlé branky. Uběhlo jen dvacetdevět vteřin druhé části, když po Kalusově nahrávce zpoza branky pálil z mezikruží nad Kváčův levý beton Vojtěch Tomi. Vedení AZetu ale nevydrželo ani minutu, když Vlastimil Dostálek šikovným zakončením překonal Růžičku.

Poté se dění na ledě trochu uklidnilo, vzrušení přinesl až konec 27. minuty, kdy se do drobné šarvátky pustili domácí Bednář a hostující Čermák, oba za to dostali trest na dvě minuty. Při hře čytři na čtyři šli domácí znovu do vedení, když Krislovo nahození od modré tečoval Jan Maruna, na což Kváča neměl šanci reagovat.

To bylo na začátku 29. minuty. Uplynula další minuta, hrálo se už v plném počtu, když právě navrátivší se Lukáš Bednář přešel přes protihráče a tvrdou ranou zápěstím poslal puk do pravého horního rohu Kváčovy branky.

AZ hrál od poloviny 37. minuty přesilovku, protože Motor hrál v šesti. Tuto početní výhodu ale nevyužil. V závěru třetiny ještě vyhodil Filip Novák puk mimo mantinely a hosté šli opět do čtyř. Z přesilovky uběhlo 29 vteřin, ale AZ v tomto čase gól nedal a její zbytek si přenesl do třetí části hry. Po dvou třetinách tak platil stav 3:1.

AZ tuto přesilovku neproměnil ani ve třetí třetině a potvrdil tak svou špatnou bilanci v početních výhodách proti Motoru. První velkou šanci třetí třetiny měl hostující Nedorost, který se natlačil před Růžičku z levé strany, ale domácí gólman jeho blafák zastavil za pomocí betonu a hole.

V čase 49:00 se do obrovské šance dostal domácí Maruna, když byl sám před Kváčou, ale mířil těsně mimo levé tyče jeho branky. V 56. minutě se domácí dopustili zakázaného uvolnění a trenér AZetu si vzal oddechový čas, aby si jeho svěřenci odpočinuli.

V 57. minutě měl dobrou šanci hostující Jonák, který nebezpečně tečoval Čápovu střelu od modré, ale Růžička byl dobře postaven. Na začátku 58. minuty byl vyloučen hotující Čermák, AZ přesilovku využil k bránění výsledku a do útoku se nehnal.

Devatenáct vteřin před koncem třetiny hosté odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. Gól z ní ale nedali a jediným vzrušením byla bitka pět vteřin před koncem, kdy se do sebe pustili domácí Staněk s hostujícím Filipem Vlčkem.

Na výsledku to ale nic nezměnilo, AZ vyhrál 3:1 a v úterý sehraje páté utkání čtvrtrfinálové série v Českých Budějovicích.
Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Dneska byli diváci naším šestým hráčem. Je nám líto všech fanoušků, kteří museli do práce nebo měli rodinnou oslavu a přišli tak o nejlepší zápas v sezóně. Zejména ve druhé třetině hráli kluci opravdu výborně. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Aktivně, jednoduše, disciplinovaně. Měli jsme poslední šanci prodloužit si sezonu a to se nám podařilo. Nezbývá mi než tým pochválit.

Luboš Rob (ČEZ Motor Č. Budějovice): První třetinu jsme chtěli odehrát na nerozhodný stav, což se nám podařilo. Na druhou stranu jsme v ní ale měli tři tutové šance, které se nám nepodařilo proměnit, což se ukázalo klíčové pro další průběh. Důležitý byl i rychlý gól Havířova na začátku druhé třetiny. Sice jsme ještě vyrovnali, ale Havířov hrál velmi aktivně a dobře a my jsme se nedostali do žádných šancí. Naopak třetí rozhodující gól jsme dostali po naší chybě.

autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.