> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovská primátorka Jana Feberová

vloženo: 28.02.2018           komentářů: 0

Město chce přispět havířovské porodnici na vanu na alternativní způsob porodu

Havířovská primátorka Jana Feberová minulý týden navštívila gynekologicko-porodnické oddělení havířovské nemocnice. Průvodcem jí byl primář Petr Wiecek. Společně řešili možnosti, jak může město oddělení pomoci. Z peněz vyčleněných v městském rozpočtu na podporu nemocnice chce Havířov zafinancovat speciální vanu, kterou rodičky využijí k alternativnímu způsobu porodu do vody.

„Havířovskou nemocnici chceme nadále co nejvíce podporovat. Přestože se jedná o krajské zařízení, je nemocnice v našem městě a jejích služeb využívají převážně naši občané,“ řekla primátorka Havířova Jana Feberová. „Je i v našem zájmu, aby maminky chtěly své potomky přivést na svět právě v havířovské porodnici. Po dnešní návštěvě vím, že je gynekologicko-porodní oddělení na velmi vysoké úrovni, a pracují zde naprostí profesionálové,“ dodala primátorka.

„Jsem rád, že město Havířov ze svého rozpočtu podporuje také nemocnici. V současné době, kdy se rodičky stále více přiklání k alternativnímu způsobu porodu, tak nebude havířovská porodnice pozadu a nabídne nový trend i svým rodičkám. Věřím, že nová porodní vana přiláká do naší porodnice více rodiček,“ uvedl Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodnického oddělení havířovské nemocnice.

Záměr finanční dotace nemocnici bude muset projít schvalovacím procesem městské rady a zastupitelstva. Ekonomický náměstek města Josef Bělica již nyní myšlenku vítá: „Pokud můžeme porodnici pomoci, aby vyšla vstříc moderním požadavkům rodiček, rádi přispějeme. Už při schvalování rozpočtu jsme s podporou nemocnice počítali a tento záměr se nám, vedení města, zamlouvá.“ Vana i s příslušenstvím bude stát okolo jednoho milionu korun. Havířov má ve svém rozpočtu na podporu nemocnice v letošním roce zatím připraveny tři miliony.

Nedávno získala nemocnice díky dotaci nové vybavení urologického oddělení. V předešlém roce město nemocnici podpořilo částkou téměř 3 miliony korun. Z těchto peněz nemocnice zakoupila zdravotnickou techniku pro operační sály a centrální sterilizaci oddělení patologie, rehabilitace a urologie, konkrétně ultrazvukovou čističku s nuceným proplachem dutin, flexibilní ureterorenoskop, trakční jednotku - trakční přístroj pro bederní a krční páteř, světelný mikroskop, neutrální elektrody na operační stůl a již zmíněné přístroje pro urologickou ambulanci a centrální operační sály urologie, konkrétně perkutánní nefroskop, intrakorporální litotriptor a čtyři flexibilní ureterorenoskopy.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.