> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířovská primátorka Jana Feberová

vloženo: 28.02.2018           komentářů: 0

Město chce přispět havířovské porodnici na vanu na alternativní způsob porodu

Havířovská primátorka Jana Feberová minulý týden navštívila gynekologicko-porodnické oddělení havířovské nemocnice. Průvodcem jí byl primář Petr Wiecek. Společně řešili možnosti, jak může město oddělení pomoci. Z peněz vyčleněných v městském rozpočtu na podporu nemocnice chce Havířov zafinancovat speciální vanu, kterou rodičky využijí k alternativnímu způsobu porodu do vody.

„Havířovskou nemocnici chceme nadále co nejvíce podporovat. Přestože se jedná o krajské zařízení, je nemocnice v našem městě a jejích služeb využívají převážně naši občané,“ řekla primátorka Havířova Jana Feberová. „Je i v našem zájmu, aby maminky chtěly své potomky přivést na svět právě v havířovské porodnici. Po dnešní návštěvě vím, že je gynekologicko-porodní oddělení na velmi vysoké úrovni, a pracují zde naprostí profesionálové,“ dodala primátorka.

„Jsem rád, že město Havířov ze svého rozpočtu podporuje také nemocnici. V současné době, kdy se rodičky stále více přiklání k alternativnímu způsobu porodu, tak nebude havířovská porodnice pozadu a nabídne nový trend i svým rodičkám. Věřím, že nová porodní vana přiláká do naší porodnice více rodiček,“ uvedl Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodnického oddělení havířovské nemocnice.

Záměr finanční dotace nemocnici bude muset projít schvalovacím procesem městské rady a zastupitelstva. Ekonomický náměstek města Josef Bělica již nyní myšlenku vítá: „Pokud můžeme porodnici pomoci, aby vyšla vstříc moderním požadavkům rodiček, rádi přispějeme. Už při schvalování rozpočtu jsme s podporou nemocnice počítali a tento záměr se nám, vedení města, zamlouvá.“ Vana i s příslušenstvím bude stát okolo jednoho milionu korun. Havířov má ve svém rozpočtu na podporu nemocnice v letošním roce zatím připraveny tři miliony.

Nedávno získala nemocnice díky dotaci nové vybavení urologického oddělení. V předešlém roce město nemocnici podpořilo částkou téměř 3 miliony korun. Z těchto peněz nemocnice zakoupila zdravotnickou techniku pro operační sály a centrální sterilizaci oddělení patologie, rehabilitace a urologie, konkrétně ultrazvukovou čističku s nuceným proplachem dutin, flexibilní ureterorenoskop, trakční jednotku - trakční přístroj pro bederní a krční páteř, světelný mikroskop, neutrální elektrody na operační stůl a již zmíněné přístroje pro urologickou ambulanci a centrální operační sály urologie, konkrétně perkutánní nefroskop, intrakorporální litotriptor a čtyři flexibilní ureterorenoskopy.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.