> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bitva na Kladně vítězná pro Rytíře

vloženo: 18.02.2018           komentářů: 0

50. kolo WSM ligy zavedlo havířovské hokejisty na led kladensých Rytířů. Proti třetímu celku tabulky pokračovali ve svých výborných výkonech, ale na body to tentokrát, i přes střeleckou převahu, nestačilo. Domácí šli na začátku druhé třetiny do vedení, které srovnal v polovině zápasu Radek Pořízek. Vzápětí se ale opět prosadili kladenští, kteří ve třetí třetině přidali ještě jeden gól a vyhráli tak 3:1. Stínem utkání je zranění Jaromíra Jágra po souboji u mantinelu. Protože soupeři Havířova v boji o play-off bodovali, bude AZ jistotu play-off potřebovat potvrdit ve středu doma proti Přerovu.

WSM liga - 50.kolo so 17.2.16:00
HC Kladno - AZ Residomo Havířov 3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Štindl, 34. Redlich (Pekr, Machač), 48. Kaut (Kloz, Tůma) – 30. Pořízek (Bednář, Kanko). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:12 + Fronk (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:0. Diváci: 5.200 (vyprodáno). Střely na branku: 30:34 (9:10, 12:18, 9:6). Zblokované střely: 6:11. Vhazování: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Kladno: Cikánek – Štindl, Matula, Lenďák, Kehar, P. Hořava, Svedlund – Jágr, Machač, Zikmund – M. Hořava, Přikryl, Strnad – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Kaut, Redlich – Kubík.
AZ Residomo Havířov: Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Drtil, Havel, Dujsík – Kalus, Maruna, Sikora – Fronk, Rác, Gřeš – Kurovský, Hudeček, Tomi – Kanko, Pořízek, Bednář.

Zápas začal hodně svižně a zostra. Hned ve 2. minutě byl v šanci domácí Strnad, ale minul havířovskou branku. V následující minutě dostali domácí k dispozici přesilovku. Sikora v ní narazil na mantinel Jágra, pro kterého zraněním zápas skončil. Havířovští v oslabení ujeli 2 na 1, ale Fronk netrefil branku. Také v další kladenské přesilovce byl blíže brance AZ.Gřeš zachytil chybnou rozehru domácích, ale ani jeho zakončení samostatného úniku mezi třemi tyčemi neskončilo.

Po polovině třetiny se do sebe pustili dva hráči s podobnými jmény - Kurjanov a Kurovský, a oba skončili na trestné. Ve zbytku třetiny měli dvě šance Rytíři. Ale Tůma před Růžičkou neuspěl a stejně dopadl i Kubík.

Branky začaly padat až ve druhé části zápasu. Ve 23. minutě mohl otevřít skóre Pekr, ale podařilo se to až chvíli po něm bombou od modré Petru Štindlovi – 1:0. Ještě minutu poté Miloslav Hořava neprocpal ve své šanci puk přes Růžičkovy betony, ale pak se hrálo podle havířovských not. Ve 27. minutě ještě Kanko nevyzrál v gólovce na Cikánka, ale krátce před polovinou zápasu už tlak AZetu přinesl zasloužené vyrovnání. Radek Pořízek poslal zblízka puk pod horní tyčku a bylo to 1:1.

Domácí si své vedení vzali zpět za necelé čtyři minuty. Tomáš Redlih si vybruslil s pukem od mantinelu do pravého kruhu a přesnou střelou poslal puk do šibenice – 2:1. AZ pak ubránil další dvě oslabení a poslední šanci třetiny trefil Miloslav Hořava jen hruď gólmana Růžičky.

Úvod třetí třetiny patřil i díky další přesilovce Kladnu. Štindl pálil těsně mimo, Strnada dvakrát vychytal Růžička, který dalším zákrokem rozesmutnil i Tůmu. Překonat havířovskou oporu se podařilo až ve 48. minutě střelou z otočky k tyči Tomáši Kautovi.

Tři minuty poté tečoval střelu od modré těsně vedle tyče Miloslav Hořava, ale pak už zase přišly šance AZetu. Kaut však stihl odpálit včas puk z brankové čáry a po Drtilově průniku prošel kotouč brankovištěm. O závěrečný nápor se havířovští připravili sami dalším vyloučením, a tak jejich vítězná sedmizápasová šňůra skončila, i přes velmi dobrý výkon, porážkou 1:3 na Kladně.
Ohlasy k utkání

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Zápas byl velmi dobrý, byl to takový zápas play off. My si to zkoušíme už od té doby, co přišel Jarda, protože jsou všude plné stadiony. Týmy proti nám chtějí hrát play off, my se také snažíme hrát jako v play off, takže se na to můžeme připravit pár dní dopředu. Po zákroku na Jardu se kluci semkli a chtěli za něj bojovat. To se povedlo. Zápas se nám moc líbil, kluky musíme pochválit.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Ten, kdo dnes přišel na kladenský zimní stadion, musel být s hrou spokojený. Jedinou kaňkou zůstává zranění Jardy. Já jsem to zas tak moc neviděl, jestli to byl faul nebo nebyl. Je to smůla. Hokej byl jinak výborný, my jsme hráli slušné utkání a Kladno hrálo také dobře. Bohužel si myslím, že dnes rozhodly přesilovky a oslabení. Když hrajete sedm nebo osm oslabení, hráče to stojí hodně sil a potom nemají sílu do zakončení a do osobních soubojů. To dnes rozhodlo.

Zdroj ohlasů:...rytirikladno.cz

autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.