> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov vynuloval Prostějov

vloženo: 29.01.2018           komentářů: 0

Havířov vynuloval Prostějov a bere tři body


V boji o playoff se již každý bod počítá, hokejisté AZ RESIDOMO Havířov chtěli před domácím publikem získat tři proti Jestřábům z Prostějova. Do utkání se domácím podařilo vlétnout na výbornou a po třech gólech v úvodní třetině se nakonec radovali z přesvědčivého vítězství. V brance Havířova vychytal svou první nulu Martin Růžička. Další zápas sehrají hokejisté Havířova v pondělí 29. ledna v Kadani.
WSM liga - 43.kolo so 27.1.17:30
AZ Residomo Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
3:0
(3:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Luža (Maruna), 14. Hudeček (Luža, Kotala), 18. Matai. Rozhodčí: Škrobák, Fiala – Adamec. Měkýš. Vyloučení: 7:7, navíc Kolář (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:0. Diváci: 2.097. Střely na branku: 37:37 (19:15, 10:10, 8:12. Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 34:47. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
AZ Residomo Havířov: Růžička – Staněk, Krisl (C), Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel – Kurovský, Hudeček, Kotala – Sikora (A), Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Bambula – L. Bednář.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mikliš, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Švec – Fiala, V. Meidl, Prokeš – Švarc, Hozák, Nestrašil.

Od začátku se hrálo v rychlém tempu, ve druhé minutě udělal chybu při rozehrávce domácí brankář Růžička, ale nakonec z toho nic nebylo. V 7. minutě předvedli pěknou akci domácí Matai s Fronkem, druhý jmenovaný zakončoval do odkryté branky, ale Neužil předvedl perfektní zákrok lapačkou.

První branka utkání padla ve 12. minutě, když Neužil neviděl nahození Patrika Lužy od modré čáry. Neuplynuly ani dvě minuty a AZ vedl o dva góly. Kotalovu střelu Neužil vyrazil, puk získal Luža, jenž našel Jana Hudečka, který zamířil do levého horního rohu odkryté branky Prostějova.

V polovině 18. minuty našel Jakub Matai po své střele vyražený puk za brankou Jestřábů a rychlým obkroužením Neužilovy svatyně jej dokázal dostat za brankovou čáru. Po dvaceti minutách tedy vedli domácí 3:0.

Do druhé třetiny šli domácí s výhodou půlminutové přesilovky 5 na 3, ale další gól v ní nepadl. Hosté měli stejnou šanci na začátku 26. minuty, trenér Peštuka si vzal oddechový čas, ale ke gólu to nevedlo.

Gól jsme neviděli ani ve zbytku třetiny, i když oba týmy hrály přesilovky. Po dvou třetinách tak platil stav 3:0.

I do začátku třetí třetiny šli hosté v oslabení. Třetí část hry začala s mírným zpožděním, které bylo způsobeno nepokoji v hledišti, jmenovitě v sektoru hostí. Krátce po začátku třetí části byl vyloučen domácí Kurovský a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Nic z toho ale nebylo.

Na začátku 46. minuty předvedli krásnou akci domácí Gřeš se zakončujícím Bednářem, jeho akci ale zastavil obránce Jestřábů. Hosté zkusili už v 54 . minutě hru bez brankáře, hráli tak v pěti proti čtyřem, ale gól nedali.

Závěr utkání už si domácí, v čele s výborným Růžičkou v brance, uhlídali a tak získali důležité tři body.
Ohlasy k utkání

Vojtěch Csabi (AZ Residomo Havířov): Zápas rozhodla první třetina, v níž jsme byli lepším týmem. Od druhé třetiny, i díky několika zbytečným vyloučením, už soupeř hru srovnal, ale díky dobře fungující obraně a výbornému Martinu Růžičkovi v brance, jsme ani jednou neinkasovali a máme důležité tři body.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Domácí měli lepší vstup do utkání, dali tři branky a my jsme, i přes postupně zlepšený výkon, na ně dnes nenašli recept. O to více budeme muset bojovat a bodovat v dalších zápasech.

autor: Jozef Valenčík

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.