> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Havířova míří rozjeté Litoměřice

vloženo: 13.01.2018           komentářů: 0

Do Havířova míří rozjeté Litoměřice, uhájí AZ svůj dům?

39. kolem pokračuje rychle běžící los WSM ligy. Havířovu naservíroval na domácí půdu Kališníky z Litoměřic. Tři body z tohoto souboje budou velice důležité, jelikož oba týmy chtějí proklouznout do play-off, přičemž mají úplně stejnou výchozí pozici. Aktuální forma svědčí lépe pro Litoměřice (tři výhry za sebou), ale oba vzájemné zápasy nynějších soupeřů dopadly zatím stejně - vítězstvím domácího celku. Tím je pro tentokrát právě AZ, takže se nám rojí základní otázka - uhájí AZ svůj dům? Zápas startuje v sobotu 13.1. v 17:30!

Kališníci se rvou o play-off a konkurují Azetu

V sobotu v Havířově se proti sobě utkají dva přímí adepti o postupovou pozici do vyřazovací části. Jak AZ, tak Litoměřice mají v tabulce shodně 53 bodů a při vhodné konstelaci hvězd mohou, na úkor Vsetína, atakovat poslední osmé místo zaručující postup do play-off. Přitom právě s Kališníky to ještě dobrých pár kol zpátky nevypadalo ale vůbec dobře. Série devíti proher v řadě klub odsunula do suterénu WSM ligy. Jenže, světe div se, Litoměřice jsou zpět ve hře. Stačily pouhé tři zápasy. Duely s Kadaní a Benátkami svědčily sice o nejlepším možném losu, do třetice však Stadion vyzval silnou Slavii. Vítězstvím 2:0 pak Kališníci natáhli svou vítěznou sérii na tři utkání a momentálně si brousí zuby právě na AZ.

V útoku Litoměřice za zbytkem soutěže silně zaostávají, vždyť méně branek ve WSM lize vstřelila už pouze Kadaň. Právě zmiňovaná vítězná série však ukázala, že i družina trenéra Miloše Říhy umí střílet branky. Konkrétně jich za tři utkání stihli vstřelit hned 12. Výraznou měrou se na útoku Litoměřic podílí Vítězslav Bílek a Jan Veselý. Po těchto dvou útočnících následuje menší mezera. Je však třeba zmínit produktivní obrannou dvojici Ondřej Smetana - Aleš Pavlas. Ta dohromady vyprodukovala již 35 bodů a směle v tomto hledu konkuruje útočníkům. V brance nejvíce zápasů odchytal brankář Ondřej Král (91,38%), třeba ale takový Martin Michaljov nastoupil v posledním zápase proti Slavii a výsledek již znáte - čisté konto.

Silným Zubrům AZ body ukrást nedokázal

AZ si o minulém víkendu připsal cenný skalp Kladna a následně i Ústí. V tom aktuálním bude však dohánět ztrátu bodů po středečním zápase v Přerově. Doslova Havířov body neztratil, Přerov letos totiž hraje zkrátka famózně a zdatně konkuruje i špičce ligy v podobě Kladna, Motoru a Karlových Varů. Každopádně v menší přestřelce AZ s Přerovem nevyhrál a po výsledku 3:6 jej doma čeká velice důležitý zápas s Litoměřicemi.

"Těžko se utkání hodnotí, když prohrajete 6:3, ale my jsme dvě třetiny hráli výborně. Přerovu jsme nabídli pět gólovek a oni z toho dali čtyři branky. Sport se nedá počítat, jedna a jedna nejsou dvě. Bohužel jsme z toho tlaku góly nedali a z našich chyb jsme inkasovali. Do třetí třetiny jsme si řekli, že půjdeme ještě důrazněji a agresivněji a zase jsme udělali dvě hrubky a soupeř nás potrestal. Za toho stavu ke konci už je to takový vabank," okomentoval zápas trenér Azetu Jiří Režnar.

Zápas s Litoměřicemi začíná v domácí Gascontrol Aréně v sobotu 13.1. v 17:30!

autor: AZ RESIDOMO Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.