> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z MEO Arény se vracíme s prázdnou

vloženo: 11.01.2018           komentářů: 0

Havířovu se v Přerově nepovedla druhá třetina a z MEO Arény se vrací s prázdnou


V rámci 38. kola WSM Ligy zajížděl AZ RESIDOMO Havířov na horký led silného Přerova. Havířov vstoupil do utkání aktivně, ale jako první udeřili v první třetině domácí. Klíčovou pasáží, ale byla druhá třetina. Konkrétně rozmezí 32. - 35. minuty, kdy obdržel Havířov tři rychlé branky. Havířov se sice nevzdal a sympaticky bojoval až do konce, ale více než na zkorigování původně hrozivě vypadajícího stavu na 3:6 to už nestačilo. Další důležitý zápas sehraje Havířov v sobotu na domácím ledě proti Litoměřicím.
WSM liga - 38.kolo st 10.1.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
6:3
(1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Berger (Milan Procházka, Goiš), 32. T. Sýkora (Šlahař), 34. Šlahař (T. Sýkora, T. Doležal), 35. Plášek (M. Novotný, Goiš), 44. T. Sýkora (Šlahař, Malina), 45. Berger (Milan Procházka, Goiš) – 40. Tomi (Matai), 52. Tomi, 52. L. Bednář (Kanko). Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 953. Střely na branku: 23:33 (8:10, 7:14, 8:9). Zblokované střely: 3:3. Vhazování: 41:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), O. Horák, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, Berger, Goiš – F. Dvořák, M. Kratochvíl, Navrátil.
AZ Residomo Havířov: Bláha (od 35. K. Šimeček) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – Kotala, Matai, Tomi – Maruna (A), Rác, Fronk – M. Kalus, L. Bednář, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Cihlář.

K zápasu 38. kola odjížděl Havířov povzbuzený povedenými zápasy a byl také v úvodu aktivnější. Brankáři Klimešovi nachystal sprškou střel rozcvičku navíc a Baláž jej otestoval v samostatném úniku. Podobnou příležitost si pak za domácí vypracoval Plášek mladší.

Ve dvanácté minutě přišla první větší šance Přerova a ihned sklízel ovoce. Do volného prostoru si nabruslil Procházka, po jehož střele se puk ztratil v chaosu v brankovišti a odtud ho do brány nasměroval právě navrátilec Jan Berger. Havířov zůstal mírně zaskočen a do přečíslení pustil dvojici Zbořil – Plášek mladší. Ke konci třetiny se poprvé vylučovalo, AZet měl však dost práce s ubráněním dalšího přečíslení a následného brejku Bergera.

Domácí oslabení zvládli a do druhé fáze šli ve výhodě naopak oni. Zbylá minuta a čtvrt ale k navýšení vedení nevedla. Horkou bramborou u kasy byly pokusy Mataie a Tomiho, hra však byla poměrně nicneříkající. Šlo o bojovný hokej s patřičným důrazem v osobních soubojích, i proto tak nebylo k vidění příliš hokejové krásy. V půli Klimeš podržel spoluhráče v tutovkách Ráce a Kanka.

Otevřená hra AZetu jej sice činila živějším, o to méně opatrný byl ale v protiútocích a se 32. minutou inkasoval podruhé. Skvělou práci odvedl Šlahař, jenž u brány volil nahrávku na střed Tomáši Sýkorovi a ten se tváří v tvář Bláhovi nemýlil. Křídelník Jakub Šlahař zopakoval situaci v dalším střídání, tentokráte však místo nahrávky volil střelu pod víko a zvyšoval na 3:0.

To však od Zubrů nebylo vše! Touš se zakrátko z kruhu odrazil k Novotnému, jehož nápřah úspěšně tečoval Karel Plášek starší. Sérii perfektních zákroků vytasil na konci periody Klimeš, nulu ale ztratil 20 sekund před sirénou. Kolem brány se úspěšně obtočil Vojtěch Tomi.

S poslední třetinou nabídlo utkání teprve třetí vyloučení. Přerov se bez problémů ubránil a na trestnou pro změnu putovali Havířovští. Havlovo hákování pak bylo po 53 vteřinách dobrou kombinací potrestáno. Šlahař našel na středu volného Tomáše Sýkoru, který se sice prosadil až z dorážky, ale připsal si druhou branku večera. V tom ho brzy napodobil z identického místa Jan Berger – 6:1.

Přerov vytěžil z chyb soupeře maximum, čímž jej „zahrabal pod deku“. Další početní převaha Slezanů posun jejich hry neznamenala, v 52. minutě však dostal „namazáno“ Vojtěch Tomi, Klimeše zblízka prostřelil a rovněž přidal druhou trefu. Po události brzy následující si domácí vyžádali time-out. Díky další hrubce totiž skóroval střelou k tyči volný Lukáš Bednář. AZet po slepených gólech ožil, ale Zubři už žádné drama nepřipustili a po zisku dalších tří bodů se v tabulce dotáhli na Kladno. Havířov v tuto chvíli ztrácí 3 body na osmý Vsetín.

Autor reportáže: Daniel Doležal (redakce Přerov)
Ohlasy k utkání

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme maximálně spokojeni se ziskem tří bodů z domácího prostředí. Jsme spokojeni s výsledkem, co se týká hry, tam už to bylo z naší strany horší. Měli jsme ve hře výpadky a okénka. Soupeř ne nadarmo teď porazil Kladno, začal vyhrávat a šedesát minut se snažil s výsledkem něco udělat. Nejdůležitější jsou pro nás dnes ty tři body. Podržel nás brankář ve druhé třetině, kdy měl soupeř tlak a vytěžili jsme ze zápasu paradoxně maximum, na brejkové situace jsme se chystali. Ty jsme se zužitkovali a udělali si ten rozdílový náskok. Jsme rádi, že se pořád v tabulce držíme tam, kde chceme.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Těžko se utkání hodnotí, když prohrajete 6:3, ale my jsme dvě třetiny hráli výborně. Přerovu jsme nabídli pět gólovek a oni z toho dali čtyři branky. Sport se nedá počítat, jedna a jedna nejsou dvě. Bohužel jsme z toho tlaku góly nedali a z našich chyb jsme inkasovali. Do třetí třetiny jsme si řekli, že půjdeme ještě důrazněji a agresivněji a zase jsme udělali dvě hrubky a soupeř nás potrestal. Za toho stavu ke konci už je to takový vabank.

autor: AZ Residomo Havířov / Josef Nudera

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.