> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ bere ze zápasu se Vsetínem bod

vloženo: 23.12.2017           komentářů: 0


Utkání se Vsetínem se hrálo v krásné kulise, kterou vytvořili oba fanouškovské sektory. Na ledě se hrál vyrovnaný souboj, který i přes dvojí vedení hostů nakonec dospěl do prodloužení. V tom se AZetu nepodařilo využít přesilovou hru a tak souboj dospěl až do nájezdů, ve kterých se po velké přetahované nakonec radovali Valaši. Ti si tak z ledu GASCONTROL Arény odváží dva body.
WSM liga - 33.kolo pá 22.12.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín
2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Rác (Dudek), 44. M. Kalus (Rác, Maruna) – 23. Podešva (Vávra, Ostrčil), 42. P. Beránek (Protasenja), rozh. náj. Teper. Rozhodčí: Čech, Veselý – Lučan, Adamec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3.279. Střely na branku: 34:27 (15:6, 10:9, 3:9 - 6:3) Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
AZ Residomo Havířov: Bláha – Luža, Drtil, Chroboček, Krisl (C), Dudek, R. Havel – Tomi, Pořízek, M. Kalus – Sikora (A), Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, L. Bednář – Bambula, Cihlář, Gřeš – Fronk.
VHK Robe Vsetín: J. Pavelka – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Dundáček, Holomek, Žák – Markovič (C), Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk (A), P. Beránek – Vávra, Šilhavý, Podešva – Vítek, Illéš, Karafiát.

AZ RESIDOMO Havířov začal zápas velmi aktivně a už v první minutě se do šancí dostal Kalus a Tomi, ale Pavelka v brance hostů dokázal situaci vyřešit. Ve 2. minutě dostal Havířov možnost přesilové hry. Nejprve v ní pálil Bednář, následně dorážka Tomiho nechala vyniknout brankáře Pavelku.

Vsetín se před polovinou první části dostal více do hry i díky přesilové hře. Havířov měl ale také další příležitosti. Ve 14. minutě se do velké šance dostali hosté. Střelu Šilhavého vyrazil Bláha jen reflexivním zákrokem betonem.

V závěru první části měl hodně slibných šancí opět AZ. Maruna byl ve velké šanci, ale stejně jako dva následně ujíždějící hráči na jediného obráce, neuspěl. Naopak v 19. minutě trefil hostující Vávra po objetí branky tyčku!

Na začátku druhé třetiny dostal Vsetín výhodu přesilové hry a dokázal ji skvěle využít. Ve 23. minutě vyslal Martin Podešva střelu, která se od boku bránícího hráče dostala k pravé tyčce a také do branky – 0:1.

Ve 25. minutě se Vsetín dostal jen pár centimetrů ke vstřelení další branky! Havířovský obránce Dudek musel puk odpálit z brankové čáry.

Ve 31. minutě se dostali domácí hokejisté k vyrovnání! Roman Rác se ocitl zcela sám za vsetínskou obranou, dostal puk a ujížděl sám na Pavelku. Rychlou střelu mezi betony dokázal srovnat – 1:1.

Ve 36. minutě se Gřeš dostal k puku vystřelenému od modré čáry, ale za Pavelku jej nedostal. V následné šanci se ocitl Fronk a Rác, ale Pavelka nakonec nemusel zasahovat.

Ve 37. minutě dokázal Teper přebruslit hráče Azetu a našel skvěle postaveného Kucharczyka, který nechal vyniknout brankáře Bláhu. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 1:1.

Třetí třetinu začali lépe hostující hráči. Ve 42. minutě se dostal k vyraženému puku brankářem Bláhou Petr Beránek a polovysokou střelou havířovského brankáře překonal – 1:2. Ve 44. minutě už ale bylo vyrovnáno. Marek Kalus dostal v přesilovce přesnou přihrávku do mezikruží a dokázal rychlu střelou překonat brankáře Pavelku – 2:2.

Ve 45. minutě mohl Šilhavý vrátit Valachům vedení, ale nedokázal to, jeho střela šla těsně mimo branku. Zápas dále pokračoval šancemi na obou stranách a utkání tak muselo jít do prodloužení.

Prodloužení začalo přesilovkou Havířova. Rác a Maruna měli obrovskou šanci rozhodnout, ale nedokázali brankáře Pavelku propálit. Zápas nakonec tak dospěl do nájezdů.

Nájezdy byly dlouho dramatické. Mezi první pěticí nájezdníků se prosadili jen Březina a Tomi. V dalším průběhu se ale gólově radoval už jen Jakub Teper, a Vsetín si tak i díky němu odvezl dva body.
Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (AZ Rezidomo Havířov): Dnešní utkání bylo od začátku až do konce útočné na obě strany. Myslím, že se muselo divákům líbit. Bohužel jsme nevyhráli, v prodloužení jsme nevyužili přesilovku 4 na 3 a nájezdy už jsou trochu loterie. S výsledkem nejsme spokojeni, chtěli všechny tři bodíky, ale s výkonem jsme spokojeni a hráčům jsme poděkovali. Do konce základní části zbývá 20 zápasů, a když budeme takto pracovat, do play-off se dostaneme.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Havířov byl první třetinu lepší, měl tlak a hrál jinak než u nás. Celé utkání bylo bojovné a od druhé třetiny i vyrovnané a my jsme rádi za dva body. Obzvlášť, když jsme v prodloužení hráli v oslabení. Hodně nás podržel brankář Jarda Pavelka.

autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.