> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tři body nad Kadaní jsou doma

vloženo: 19.12.2017           komentářů: 0

Hodně bojovné utkání dnes sehráli havířovští hokejisté proti poslední Kadani. Na první branku se čekalo 35 minut, pak otevřel skóre Roman Rác. Hosté rychle srovnali, ale na dvě přesilovkové branky Petra Kanka ve třetí třetině už našli jen jednu odpověď v poslední minutě a tak zůstávají tři body v Havířově. Další zápas sehraje AZ už ve středu ve Frýdku-Místku.
WSM liga - 31.kolo po 18.12.18:00
AZ Residomo Havířov - SK Kadaň
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 35. Rác (Urbanec), 49. Kanko (Matai, Hudeček), 55. Kanko (Drtil, Matai) – 38. Dufek (Havlíček, Blaha), 60. Dufek (Szathmáry, Kůs). Rozhodčí: Kašík, Barek – Poruba, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.296. Střely na branku: 42:34. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
AZ Residomo Havířov: Dolejš – Drtil, Urbanec, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Dudek, Puzič – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Fronk, Rác, Sikora (A) – Kanko, Matai, L. Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna (A).
SK Kadaň: Dvořák – Trefný (C), R. Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry – Chrpa, Kůs (A), Krejčiřík – Dufek, Havlíček, O. Procházka – Wágner, Hejcman (A), J. Müller – Macháček, Tupý, Tůma.

Hned od začátku se hrálo v rychlém tempu, zprvu měli více navrch hráči Kadaně. Ale první vělkou šanci měl domácí Tomi, který na začátku 4. minuty po souhře se svými spohráči z prvního útoku přestřelil Dvořákovu branku.

V 10. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když se po chybě domácí obrany dostal k puku Tupý a Dolejš měl co dělat, aby mu zabránil skórovat. Ve 14. minutě jeli Rác s Fronkem dva na jediného obránce Kadaně, ale druhý jmenovaný pálil jen do Dvořáka.

O minutu později měli podobnou šanci také hosé, ale Kůse vychytal parádním zákrokem Dolejš. Ve zbytku třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale nikdo si nevytvořil šanci, která by mohla být gólová. Proto byl po dvaceti minutách hry stále stav 0:0.

Začátek druhé třetiny patřil domácímu AZetu, který si svou aktivitou vynutil přesilovku. V té se Matai dostal do samostatného úniku, ale tváří v tvář Dvořákovi neuspěl. První branky utkání jsme se dočkali až ve 35. minutě, když při signalizovaném vyloučení Roman Rác napřáhl kousek za útočnou modrou a překonal Dvořáka mezi betony.

Pak ale mohli hosté vyrovnat, jenže Dolejš odolal tlaku hráčů Kadaně. To je ale mrzet nemuselo, protože ve 38. minutě využil Jan Dufek povedenou střelou pod horní tyč přesilovku.

V závěru třetiny šli domácí Rác s Kalusem dva na jednoho, Kalus vypálil, Dvořák puk vyrazil a Rácova dorážka těsně minula odkrytou branku. Po druhé třetině tak platil stav 1:1.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí hráči, ale první velkou šanci si vypracoval hostující Krejčiřík, který se dostal za domácí obranu a jel sám na Dolejše, jehož se snažil vymíchat, ale nepovedlo se mu to.

Ve 49. minutě využil přesilovku AZetu Petr Kanko, jenž využil zmatku v brankovišti Kadaně a doklepl puk za ležícího Dvořáka. O tři minuty později mohl vyrovnat Procházka, ale v úniku Dolejše nepřekonal, i proto, že jej bránil vrátivší se Kanko.

V 55. minutě využil AZ svou druhou přesilovku, úspěšným střelcem byl opět Petr Kanko, jenž po Drtilově střele zametl vyražený puk do odkryté branky. Kadaň se něco málo přes minutu před koncem třetí třetiny odhodlala k power-play. Z risku vytěžila branku z hole Jana Dufka, který prostřelil Dolejše.

Po vstřelené brance si hosté vzali oddechový čas a zkusili opět hru bez brankáře, ale domácí hráči už své vedení dotáhli do vítězného konce.
Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Sport je i o štěstí a o tom, kdo tomu chce jít blíže. Dneska patří poděkování hlavně hráčům, kteří za tím vítězstvím šli, i když to chvílemi vypadalo kostrbatě. Jsme spokojeni se ziskem tří bodů a jedeme dál.

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): Nehráli jsme špatný hokej, ale to se dá říct i o soupeři. Měli jsme hodně šancí, které jsme nevyužili. Jeli jsme dvakrát sami na brankáře, z toho bychom góly měli dávat, ale koncovka nás trápí. Domácí využili svoje přesilovky, a to nás stálo body. Tak jedeme s nulou domů a musíme se připravit na další utkání.

autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře







  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.